Trzy awanse jednego dnia. Warta Poznań, ŁKS i GKS 1962 Jastrzębie w Nice I lidze

Wszystkie niewiadome na górze tabeli II ligi zostały rozwiązane jednego dnia. W sobotę z awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy cieszą się piłkarze Warty Poznań, ŁKS-u i GKS-u 1962 Jastrzębie.

Najwięcej zależało od Warty Poznań. To Zieloni mieli za zadanie zatrzymać będącego na miejscu barażowym Radomiaka i umożliwić także dwóm innym klubom przejście przez bramę na zaplecze Lotto Ekstraklasy. Poznaniacy wygrali trzy poprzednie mecze po serii czterech bez zwycięstwa i nie stracili w nich nawet gola. To był dobry znak przed zderzeniem z zespołem Grzegorza Opalińskiego. W pierwszej połowie Warta miała farta, ponieważ piłka po uderzeniu Matthieu Bemby trafiła w jej poprzeczkę. Po przerwie pomogła szczęściu, a gola na 1:0 strzelił Przemysław Kita, który jest specjalistą od bramek zaraz po rozpoczęciu albo wznowieniu gry. To trafienie wystarczyło do zwycięstwa i awansu.

Warciarze wrócili na zaplecze Lotto Ekstraklasy po pięciu latach nieobecności. W 2013 roku spadli z ligi pod wodzą Krzysztofa Pawlaka, a niewiele później wylądowali poza szczeblem centralnym. Poznaniacy spędzili dwa lata w trzeciej lidze, a następnie tyle samo czasu w drugiej. Do awansu poprowadził ich w tym sezonie trener Petr Nemec.

ŁKS awansował jako drugi w kolejności chronologicznej. Przed spotkaniem z Siarką Tarnobrzeg był on dopiero siódmą siłą ligi pod kątem wyników na własnym stadionie. 16 goli zdobytych u siebie to był rezultat lepszy zaledwie od dwóch klubów. W sobotę ŁKS wreszcie nastawił celownik i czterema bramkami pokazał, że z jego ofensywą wszystko jest w porządku. Po pierwszej połowie prowadził 3:2, a dwa gole były dziełem Wojciecha Łuczaka. Po przerwie były pomocnik Zagłębia Sosnowiec skompletował hat-tricka i przypieczętował sukces łodzian.

ŁKS rozpoczynał swoją odbudowę w 2013 roku poza szczeblem centralnym, a dokładnie w czwartej lidze. Po roku w niej drużyna z centralnej Polski spędziła trzy sezony w trzeciej lidze, a na wyższym szczeblu wywalczyła awans już jako beniaminek. ŁKS poniósł w trwającej kampanii zaledwie pięć porażek, a to najmniej w stawce.

W rundzie wiosennej GKS 1962 Jastrzębie zdobył tylko 18 ze swoich 61 punktów. Lider zatracił swoją solidność, a im mniej miał do zrobienia, żeby przypieczętować awans, tym gorzej się prezentował. Ostatnio poniósł cztery porażki z rzędu i w pojedynku ze zdegradowaną już Legionovią Legionowo po prostu nie mógł sobie pozwolić na kolejną. Po ostatnim gwizdku jastrzębianie odetchnęli i szeroko się uśmiechnęli. Przełomowe zwycięstwo 3:1 pozwoliło im fetować awans tak samo jak wcześniej Warcie i ŁKS-owi.

GKS Bełchatów dał w ostatnim czasie trochę powodów do radości swoim zatroskanym o przyszłość klubu kibicom. Po pokonaniu lidera podopieczni Artura Derbina rozprawili się z Wisłą Puławy. Do wyniku 3:0 doprowadził przede wszystkim Dawid Flaszka, który popisał się dubletem, a małą strzelaninę podsumował debiutant Szczepan Kogut w doliczonym czasie. Brunatni zagwarantowali sobie utrzymanie, a Duma Powiśla została w strefie spadkowej.

4:2 - Wojciech Łuczak 61'

GKS 1962 Jastrzębie - Legionovia Legionowo 3:1 (1:0)

3:0 - Szczepan Kogut 90'

Stal Stalowa Wola - ROW 1964 Rybnik 4:0 (1:0)
1:0 - Michał Trąbka 27'
2:0 - Sebastian Łętocha 78'
3:0 - Sebastian Łętocha 90'
4:0 - Sebastian Łętocha 90'

Znicz Pruszków - Rozwój Katowice 3:3

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań utrzyma się w następnym sezonie w Nice I lidze?