Nice I liga: spóźniony finisz Ruchu. Chorzowianie wysoko wygrali w Opolu

Odra Opole 0:3 przegrała z będącym o krok od spadku z Nice I ligi Ruchem. Gole dla Niebieskich zdobywali Majewski, Hołownia oraz Małkowski. Chorzowianie wciąż mają matematyczne szanse na grę w barażach.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Nad Ruchem od dwóch kolejek wisi widmo degradacji. Przed tygodniem chorzowianie pokonując GKS Katowice odsunęli wyrok. W piątek, po wygraniu z Odrą, Niebiescy co najmniej do niedzieli wciąż mogą czuć się zawodnikami Nice I ligi.

Opolanie i Ruch to w rundzie wiosennej najgorzej punktujące drużyny. Od kilku dni beniaminka zaplecza Lotto Ekstraklasy prowadzi Mariusz Rumak, potyczka z chorzowianami była jego debiutem na trenerskiej ławce gospodarzy.

W końcówce sezonu szkoleniowiec Niebieskich Dariusz Fornalak stawia na młodzież i to przynosi efekty. W potyczce z Odrą zespoły długo nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. W 28. minucie udało się to chorzowianom, którzy objęli prowadzenie. Michał Walski dogrywał do Mateusza Majewskiego, obrońca nie dał rady wybić piłki, a napastnik Ruchu mocnym uderzeniem w okienko zdobył gola. Odra odpowiedziała strzałem z woleja Jakuba Habusty, który obronił Nikołaj Bankow.

Minutę przed przerwą Ruch zadał drugi cios. Chorzowianie przeprowadzili kapitalną akcję. Mateusz Bogusz zagrał do Majewskiego, a ten piętą do Mateusza Hołowni. Obrońca pewnym strzałem podwyższył prowadzenie Ruchu.

Po zmianie stron Odra nie potrafiła zepchnąć chorzowian do defensywy. Gra gości mogła się podobać. Niebiescy stworzyli sobie kilka kolejnych okazji do podwyższenia wyniku, jednak w bramce dobrze spisywał się Mateusz Kuchta. Mniej miała ich Odra, która nie potrafiła złapać kontaktu z Niebieskimi i musiała pogodzić się z kolejną porażką w sezonie. Wynik meczu ustalił w 77. minucie Dominik Małkowski, który wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie w pole karne z rzutu rożnego.

Ruch Chorzów wciąż zamyka tabelę, na dwie kolejki przed końcem sezonu ma matematyczne szanse na grę w barażach. Jeśli jednak w niedzielę Górnik Łęczna pokona Puszczę Niepołomice, wówczas Niebieskich już nic nie uratuje przed pierwszą w historii degradacją na trzeci poziom rozgrywek.

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3 (0:2)
0:1 - Majewski 28'
0:2 - Hołownia 44'
0:3 - Małkowski 77'

Odra Opole: Mateusz Kuchta - Rafał Brusiło, Aleksander Kowalski, Vaclav Cverna, Łukasz Winiarczyk - Tomas Mikinic (79' Mateusz Marzec), Rafał Niziołek, Jakub Habusta, Marcin Wodecki (54' David Ledecky) - Bartłomiej Maćczak, Szymon Skrzypczak.

Ruch Chorzów: Nikołaj Bankow - Gracjan Komarnicki, Bartłomiej Kulejewski, Dominik Małkowski, Mateusz Hołownia - Michał Walski (77' Patryk Sikora), Maciej Urbańczyk - Jakub Kowalski, Mateusz Bogusz, Giacomo Mello (77' Bartosz Nowakowski) - Mateusz Majewski (89' Artur Balicki).

Żółte kartki: Niziołek, Wodecki, Brusiło (Odra) oraz Walski (Ruch).

Sędzia: Daniel Kruczyński (Żywiec).

Ruch Chorzów zakończy sezon na ostatnim miejscu w Nice I lidze?