Anderlecht obszedł się smakiem mistrzostwa. 90 minut Łukasza Teodorczyka

Porażka 0:1 z KAA Gent oznacza, że RSC Anderlecht nie zostanie w tym sezonie mistrzem Belgii. 90 minut spędził na murawie Łukasz Teodorczyk.

Łukasz Teodorczyk Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Poprzednia porażka 1:3 ze Standardem Liege była przykra dla RSC Anderlechtu. Po niej drużyna Łukasza Teodorczyka osunęła się na trzecie miejsce w tabeli ligi belgijskiej i praktycznie pozbawiła się marginesu błędu w walce o prymat w kraju, a nawet o wejście do eliminacji Ligi Mistrzów.

Małym pocieszeniem dla Łukasza Teodorczyka był 14. gol w sezonie. W rundzie wiosennej napastnik reprezentacji Polski nastawił celownik i chciał trafić również do bramki KAA Gent. Niedziela nie była jednak dniem Polaka i innych atakujących Anderlechtu.

Teodorczyk miał jedną szansę na zdobycie gola w pierwszej połowie. W 36. minucie napastnik mógł wymierzyć Gentowi karę za niefrasobliwość w obronie, jednak chybił. W innych sytuacjach świetnie interweniowali bramkarze, którzy zasługiwali na wyższą notę niż piłkarze ofensywni.

Przełom nastąpił po przerwie. Gola na wagę zwycięstwa zdobył KAA Gent, a konkretnie Moses Simon w 66. minucie. Ekipa Teodorczyka ruszyła do przodu, ale nie była w stanie odpowiedzieć choćby jednym trafieniem, a porażka oznacza, że nie ma już szans na mistrzostwo Belgii. Korespondencyjny pojedynek o drugie miejsce na finiszu sezonu stoczy ze Standardem.