II liga: ŁKS pobił Radomiaka. Pięć goli w sześć minut w Koszalinie

W najważniejszym meczu 30. kolejki ŁKS pokonał 3:0 Radomiaka. Nie próżnowali piłkarze w Koszalinie. Aż pięć goli strzelili w sześć minut, a Gwardia wygrała 4:3 z MKS-em Kluczbork.

Piłka nożna WP SportoweFakty / Paweł Berek / Piłka nożna
Pojedynek w Łodzi miał być "wielkim bojem". Tak ŁKS zapowiadał mecz z Radomiakiem. Kluby graniczyły ze sobą na miejscach premiowanych awansem i barażowym. Po zmianie trenera Jerzego Cyraka na Grzegorza Opalińskiego radomianie wygrali dwa spotkania, a gospodarze w analogicznym okresie zdobyli punkt. Z drugiej strony Radomiak miał skrajnie niekorzystny bilans spotkań z łodzianami. Typowanie wyniku na podstawie historii było tym razem dobrym pomysłem. ŁKS ponownie pobił Radomiaka i to aż 3:0. Przy ważnym, pierwszym golu Patryka Bryły nie interweniował dobrze Hubert Gostomski. Później dał się jeszcze pokonać strzałami Wojciecha Łuczaka i Maksymiliana Rozwandowicza. Przewaga beniaminka nad Radomiakiem powiększyła się w środę z punktu do czterech.

Grad goli padł w Koszalinie. Między 21. a 28. minutą Gwardia strzeliła MKS-owi Kluczbork cztery, a przyjezdni odpowiedzieli jednym. Ostatecznie beniaminek zwyciężył 4:3. Większych szans na utrzymanie już nie ma, ale walczy i wciąga w to samo bagno drużynę z Opolszczyzny.

Przed sezonem GKS Bełchatów był częściej niż Warta Poznań typowany na kandydata do awansu. W maju blisko zmiany ligi są Zieloni, a Brunatni mogą już im tylko w tym przeszkadzać. Pierwsza połowa meczu w Bełchatowie była naszpikowana faulami, a nie sytuacjami podbramkowymi. Najbliżej gola znalazł się były napastnik poznaniaków Piotr Giel, jednak Tomasz Laskowski nie dał się pokonać. Kwadrans po przerwie to jedyny, w którym przeważała Warta. To różniło ją od przeciwnika, że potrafiła udokumentować dobry fragment w grze golem. Jakub Kiełb wepchnął piłkę z bliska do bramki po dośrodkowaniu z prawego skrzydła i dał wiceliderowi zwycięstwo 1:0.

Błękitni Stargard są raz na wozie, a raz pod nim. Po czterech zwycięstwach z rzędu byli kandydatami do awansu. Następnie ponieśli cztery porażki i zaczęli obawiać się o utrzymanie. Jeszcze gorsza jest sytuacja Legionovii Legionowo, której trudno będzie wykaraskać się ze strefy spadkowej. Mecz w Stargardzie był jej drugim pod wodzą trenera Bartosza Tarachulskiego. Pierwszym wygranym. Przed przerwą Legionovia wyszła na prowadzenie dzięki strzałowi Michała Skwarczka z rzutu karnego. Później wypunktowała fatalnie dysponowanych Błękitnych do stanu 3:0. Jednego gola strzeliła grając jedenastu na dziesięciu. Tylko momentami pachniało natomiast jakimkolwiek trafieniem stargardzian.

Zmiana szkoleniowca w Wejherowie to jeszcze świeższa sprawa niż w Legionowie. Gryfa będzie prowadzić na finiszu sezonu Tomasz Kotwica, który zastąpił na stanowisku Jarosława Kotasa. Pierwsze spotkanie po odejściu charyzmatycznego trenera nie wyszło wejherowianom. Przegrali 0:1 z ROW-em 1964 Rybnik wskutek gola Przemysława Brychlika w doliczonym czasie.

30. kolejka II ligi:

ŁKS Łódź - Radomiak Radom 3:0 (2:0)
1:0 - Patryk Bryła 13'
2:0 - Wojciech Łuczak 45'
3:0 - Maksymilian Rozwandowicz (k.) 58'

Gwardia Koszalin - MKS Kluczbork 4:3 (4:1)

0:1 - Jakub Kiełb 54'

Błękitni Stargard - Legionovia Legionowo 0:3 (0:1)
0:1 - Michał Skwarczek (k.) 12'
0:2 - Wojciech Szumilas 46'
0:3 - Przemysław Rybkiewicz 83'

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:0)
0:1 - Przemysław Brychlik 90'

Olimpia Elbląg - Wisła Puławy 1:1 (1:0)
1:0 - Anton Kołosow 39'
1:1 - Piotr Zmorzyński 61'

Stal Stalowa Wola - Rozwój Katowice 4:1 (0:1)
0:1 - Przemysław Mońka 4'
1:1 - Szymon Jarosz 49'
2:1 - Adrian Gębalski 65'
3:1 - Adrian Trubeha 89'
4:1 - Mateusz Bukowiec 90'

Znicz Pruszków - Garbarnia Kraków 0:1 (0:1)
0:1 - Filip Wójcik 8'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy ŁKS będzie wyżej w tabeli niż Radomiak na zakończenie sezonu?