Wielka radość w szatni Southampton. Włoch bohaterem

Po końcowym gwizdku meczu ze Swansea City w ekipie Southampton zapanowała euforia. Zwycięstwo 1:0 (0:0) dało im niemal pewne utrzymanie w Premier League, dlatego wygrana była długo świętowana w ich szatni.

Tomasz Skrzypczyński
Radość Manolo Gabbiadiniego i piłkarzy Southampton Getty Images / Na zdjęciu: Radość Manolo Gabbiadiniego i piłkarzy Southampton
Jeden z najważniejszych, a być może najważniejszy mecz sezonu zakończył się po myśli zespołu Southampton. Święci pokonali we wtorek Swansea City na ich boisku (1:0) i są niezwykle bliscy utrzymania w Premier League.

Bohaterem spotkania został Manolo Gabbiadini, który w 68. minucie pojawił się na boisku w miejsce kontuzjowanego Jana Bednarka. Już cztery minuty później Włoch najprzytomniej zachował się w polu karnym i pokonał Łukasza Fabiańskiego.

Po końcowym gwizdku piłkarze gości długo świętowali arcyważne trzy punkty, a w szatni drużyny największe owacje zbierał oczywiście Gabbiadini. Film z radości drużyny pojawił się na oficjalnym koncie The Saints na Twitterze.

Dla napastnika był to piąty gol w tym ligowym sezonie. W ekipie z Saint Mary's Stadium występuje od stycznia ubiegłego roku a wcześniej grał w SSC Napoli.

Czy Swansea City utrzyma się w Premier League?