Półfinał LM 2018. Real - Bayern: internauci kpią z Ulreicha. "Pierwszy bramkarz w historii, który gra bez rąk i nóg"

Sven Ulreich po wielkim błędzie przy drugiej bramce w rewanżu półfinału Ligi Mistrzów stał się obiektem kpin. Internauci nawet w zabawny sposób zmienili jego opis w Wikipedii.

Robert Czykiel
załamany Sven Ulreich Getty Images / David Ramos / Na zdjęciu: załamany Sven Ulreich
Do wtorkowego meczu z Realem Madryt (2:2) Sven Ulreich był jednym z najlepszych zawodników Bayernu Monachium w tym sezonie. Wystarczył jednak jeden błąd, by zmieniło się postrzeganie 29-letniego bramkarza. W pierwszej minucie drugiej połowy Niemiec otrzymał podanie od Corentina Tolisso. Ulreich nie wiedział, czy ma piłkę łapać, czy wybijać. Ostatecznie przepuścił ją, a Karim Benzema z bliska trafił do pustej bramki.

Na bramkarza Bawarczyków spadła wielka krytyka. Jeszcze dalej posunęli się internauci. W hiszpańskiej wersji Wikipedii zmieniono opis byłego gracza VfB Stuttgart.

- Jest pierwszym bramkarzem w historii piłki nożnej, który gra bez rąk i nóg. Do dzisiaj nie wiadomo, jak został zawodowym piłkarzem - mogliśmy przeczytać w Wikipedii.
Opis już zmieniono, ale hiszpańskie media zdążyły go uwiecznić na zdjęciu. To nie wszystko. Także w portugalskiej wersji ktoś zażartował z Ulreicha i nazwał go "najlepszym przyjacielem Benzemy".

Do finału Ligi Mistrzów awansował Real. "Królewscy" w pierwszym meczu wygrali 2:1.

Czy Bayern z Neuerem w bramce awansowałby do finału LM?