Kapitalna forma Kamila Wilczka. Strzelił ósmego gola z rzędu

Kamil Wilczek w ostatnich tygodniach robi wszystko, aby to jego selekcjoner powołał na mistrzostwa świata. Napastnik Broendby w niedzielę strzelił dwie bramki.

Robert Czykiel
Kamil Wilczek Newspix / Na zdjęciu: Kamil Wilczek
Broendby IF pewnie zmierza po mistrzostwo Danii. W grupie mistrzowskiej klub z Kopenhagi ma pięć punktów przewagi nad drugim FC Midtjylland. W niedzielę, 29 kwietnia, lider duńskiej ekstraklasy pewnie pokonał na własnym stadionie FC Nordsjaelland 3:1.

Jednym z bohaterów spotkania był Kamil Wilczek. Polski napastnik w pierwszej połowie strzelił gola na 1:1, a szesnaście minut po przerwie dał swojej drużynie prowadzenie. Wynik ustalił Teemu Pukki.

Wilczek w ostatnich tygodniach jest w znakomitej formie. Polak w pięciu ostatnich spotkaniach strzelił osiem bramek, a w trzech z rzędu dwa razy pokonywał bramkarzy.

W tym sezonie we wszystkich rozgrywkach 30-latek z Wodzisławia Śląskiego strzelił siedemnaście bramek. Piłkarz Broendby walczy o powołanie do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata 2018 w Rosji.

Czy Wilczek powinien być w kadrze na MŚ 2018?