Gol Mariusza Lewandowskiego w Pucharze Ukrainy

W środę popołudniu u naszych wschodnich sąsiadów odbyły się pófinałowe mecze Pucharu Ukrainy. Szachtar Donieck zmierzył się na wyjeździe z Czernomorcem Odessa. W wyjściowym składzie gości pojawił się reprezentant Polski - Mariusz Lewandowski.

Wojciech Święch

Przyjezdni objęli prowadzenie w 41. minucie. Wówczas z rzutu wolnego z prawego skrzydła dośrodkował brazylijski pomocnik Willian. Do futbolówki dopadł Lewandowski, który uderzeniem głową pokonał bramkarza. Witalij Rudenko w tej sytuacji został poza tym zmylony rykoszetem.

Po przerwie, w 64. minucie, Szachtar podwyższył wynik. Podyktowany rzut karny wykorzystał Brand?o. Sześćdziesiąt sekund później Lewandowskiego na placu gry zastąpił Igor Duljaj.

W 71. minucie spotkania kontaktowego gola dla gospodarzy zdobył z "jedenastki" Władimir Korytko. Pojedynek zakończył się zwycięstwem zespołu z Doniecka w stosunku 2:1.

Czernomorec Odessa - Szachtar Donieck 1:2 (0:1)
0:1 - Lewandowski 41'
0:2 - Brando (k.) 64'
1:2 - Koryrko (k.) 71'