Puchar Francji: PSG zagra w finale

PSG z problemami pokonał w meczu wyjazdowym 3:1 Caen i zagra w finale Pucharu Francji. Dla miejscowych trafił Diomande, dla gości dwukrotnie Mbappe oraz Nkunku. Rywalem nowych mistrzów kraju będzie Vendee Les Herbiers Football.

Michał Piegza
Kylian Mbappe Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Faworytem do awansu do finału był nowy mistrz Francji PSG. Goście jako pierwsi stworzyli sobie dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Strzał Edinsona Cavaniego z sześciu metrów nie znalazł drogi do bramki. Piłka poszybowała ponad poprzeczką. Urugwajczyk miał udział przy golu dla paryżan, który padł w 25. minucie. Uderzenie Cavaniego odbił bramkarz, Kylian Mbappe Lottin dobił futbolówkę do siatki z kilku metrów.

Gospodarze groźniej zaatakowali w końcówce pierwszej połowy. Okazję miał Jacques Santini, ale jego strzał obronił bramkarz. Kevin Trapp miał niewiele do powiedzenia, kiedy na 1:1 trafił Ismael Diomande. Gracz Caen uderzył w 43. minucie z ok. 20 metrów. Golkiper nie był w stanie sięgnąć precyzyjnie uderzonej piłki.

Druga połowa rozpoczęła się od gola Cavaniego. Urus w 48. minucie trafił do siatki z kilku metrów, ale arbiter po analizie VAR bramki nie uznał, słusznie dopatrując się spalonego.

Paryżanie długo nie potrafili przechylić losów gry na swoją korzyść. Udało im się to dopiero na dziewięć minut przed końcem. Po raz kolejny wszystko rozegrało się w trójkącie Angel di Maria - Cavani - Mbappe. Ostatni z wymienionych z bliska zdobył gola. Sędzia po raz kolejny korzystał z VAR, jednak ostatecznie trafienie uznał.

Gospodarze mecz kończyli w osłabieniu. W 90. minucie za brutalny faul z boiska wyrzucony został Diomande. Wynik gry ustalił w 95. minucie, wprowadzony kilka minut wcześniej, Christopher Nkunku. Rezerwowy w sytuacji sam na sam pewnie zdobył bramkę.

SM Caen - Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
0:1 - Mbappe 25'
1:1 - Diomande 43'
1:2 - Mbappe 81'
1:3 - Nkunku 90+5'

Caen: Samba - Genevois, Da Silva, Djiku, Bessat - Peeters, Diomande, Deminguet (75' Avounou) - Kouakou (58' Feret), Santini (46' Crivelli), Rodelin.

PSG: Trapp - Marquinhos, Thiago Silva, Berchiche - Lo Celso, Rabiot, Draxler (72' Pastore) - Mbappe (88' Alves), Cavani, Di Maria (90+3' Nkunku).

Żółte kartki: Djiku (Caen) oraz Berchiche (PSG).