Serie A: rozczarowanie w Mediolanie. Milan ledwo zremisował z Sassuolo

Niespodzianką zakończyła się 31. kolejka Serie A. Milan zremisował 1:1 z US Sassuolo, a od porażki dzieliło drużynę Gennaro Gattuso tylko kilka minut.

Franck Kessie (z lewej) oraz Stefano Sensi (z prawej) PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Franck Kessie (z lewej) oraz Stefano Sensi (z prawej)
Po bezbramkowych derbach z Interem Mediolan podopieczni Gennaro Gattuso zagrali ponownie na własnym stadionie. Ich przeciwnik rozpoczął rok ośmioma meczami bez zwycięstwa, ale w marcu rozpędził się, a największy respekt wobec formy US Sassuolo nakazywał remis 1:1 z SSC Napoli w poprzedniej kolejce.

AC Milan przeważał przez całą pierwszą połowę, ale nie potrafił tego udokumentować golem. Sassuolo ponownie opierało się atakom faworyta. W 1. minucie Andrea Consigli zatrzymał na linii strzał Francka Kessiego. Później chybili aktywni Hakan Calhanoglu oraz Suso. W 24. minucie w polu karnym obrócił się z futbolówką Patrick Cutrone, jednak nie zakończył swojej akcji dobrym uderzeniem. Sassuolo odgryzło się jedną celną próbą z dystansu i nieco ospały Gianluigi Donnarumma interweniował z problemami.

Kibice w Mediolanie denerwowali się. W niedzielę miejscowa drużyna miała statystyczną przewagę, ale podobnie jak w poprzednich dwóch meczach z Juventusem oraz Interem piłka po jej akcjach nie trafiała do bramki. W konfrontacji ze Starą Damą mediolańczycy owszem zdobyli gola, tyle że było to po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu.

Trener Gattuso dał do zrozumienia podopiecznym, że oczekuje od nich kolejnych ataków. W 55. minucie zmienił ustawienie swojego zespołu, ponieważ drugi napastnik Andre Silva wbiegł z ławki rezerwowych zamiast skrajnego defensora Ignazio Abate. Ostatnim zmiennikiem był kolejny atakujący Nikola Kalinić. Chorwat przerwał impas Rossonerich i strzelił głową do bramki w 86. minucie, tyle że zrobił to dopiero w odpowiedzi na gola przyjezdnych. W 74. minucie Matteo Politano zaskoczył Donnarummę uderzeniem po ziemi i spotkanie zakończyło się niespodziewanym remisem 1:1.

Sytuacja Milanu w tabeli pogorszyła się. Do Romy będącej na miejscu premiowanym awansem do Ligi Mistrzów traci osiem punktów, a jego przewaga nad siódmą Fiorentiną stopniała do dwóch "oczek". Szansa na udział Rossonerich w elitarnych rozgrywkach jest mniejsza niż zagrożenie, że w ogóle zabraknie ich w europejskich pucharach.

AC Milan - US Sassuolo 1:1 (0:0)
0:1 - Matteo Politano 74'
1:1 - Nikola Kalinić 86'

Milan: Gianluigi Donnarumma - Ricardo Rodriguez, Alessio Romagnoli (6' Mateo Musacchio), Leonardo Bonucci, Ignazio Abate (55' Andre Silva) - Giacomo Bonaventura, Lucas Biglia, Franck Kessie - Hakan Calhanoglu, Patrick Cutrone (67' Nikola Kalinić), Suso

Sassuolo: Andrea Consigli - Mauricio Lemos, Francesco Acerbi, Federico Peluso - Pol Lirola, Luca Mazzitelli, Stefano Sensi (57' Francesco Cassata), Simone Missiroli, Rogerio (67' Cristian Dell'Orco) - Domenico Berardi (54' Antonino Ragusa), Matteo Politano

Żółte kartki: Kessie, Musacchio, Bonucci (Milan) oraz Rogerio, Mazzitelli (Sassuolo)

Sędzia: Luca Pairetto