El. ME U-21 2019: Słowacy z Lotto Ekstraklasy rozstrzelali Albanię

Występujący w Lotto Ekstraklasie Lukas Haraslin (Lechia Gdańsk) i Michal Siplak (Cracovia) zdobyli po golu dla reprezentacji Słowacji U-21 w wygranym 4:1 (2:0) meczu eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy przeciwko Albanii.

Kuba Cimoszko
Lukas Haraslin WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Lukas Haraslin
Szczególnie dobrze spisał się Lukas Haraslin. Zawodnik Lechii Gdańsk nie tylko był często widoczny w ofensywie, ale przede wszystkim wyróżniał się efektywnością. Najpierw w 19. minucie sam otworzył wynik spotkania, zaś w drugiej połowie wyprowadził kontrę, po której do siatki trafił inny przedstawiciel Lotto Ekstraklasy - Michal Siplak.

Oprócz wymienionej wyżej dwójki, na boisku pojawił się jeszcze jeden piłkarz z naszej ligi, kolejny przedstawiciel Cracovii, Milan Dimun. 21-latek wszedł do gry w 67. minucie, zmieniając Jozefa Urblika. Poza kadrą gospodarzy znalazł się natomiast Jakub Gric z Sandecji Nowy Sącz.

Po wtorkowym zwycięstwie Słowacy z dorobkiem 12 punktów w siedmiu spotkaniach zajmują drugie miejsce w grupie. Prowadzi Hiszpania (15 "oczek" w 5 meczach).

Słowacja - Albania 4:1 (2:0)
1:0 - Lukas Haraslín 19'
2:0 - Samuel Mráz 45'+2'
2:1 - Rey Manaj 63'
3:1 - Michal Siplak 70'
4:1 - Samuel Mráz 74'

Czy ostatnie występy Lukasa Haraslina sugerują, że Słowak odzyskuje formę sprzed kontuzji?