Porażka mundialowych rywali Polaków: Ukraina lepsza od Japonii w meczu towarzyskim

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Oleksandr Zinchenko (z lewej) oraz Naomichi Ueda (z prawej)

Ukraina pokonała 2:1 (1:1) Japonię w meczu towarzyskim rozegranym w belgijskim Liege. Azjaci będą jednym z grupowych rywali Polaków na mundialu w Rosji.

O zwycięstwie naszych wschodnich sąsiadów zadecydował kapitalny rajd Jewhena Konopljanki w drugiej połowie. W 69. minucie 28-latek popędził lewą stroną boiska i, po ograniu dwóch rywali, wyłożył futbolówkę dla wprowadzonego chwilę wcześniej Ołeksandra Karawajewa, który płaskim strzałem z kilkunastu metrów umieścił ją w siatce.

Po pierwszej części był remis. W 21. minucie wynik spotkania otworzył Jarosław Rakicki. Ukrainiec potężnie uderzył z dystansu, a piłka po rykoszecie od Naomichi Uedy kompletnie zmyliła Eiji Kawashimę i wpadła pod poprzeczką jego bramki. W 41. minucie wyrównał Tomoaki Makino, który celnie głową wykończył dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Reprezentacja Japonii będzie rywalem Polaków w trakcie rosyjskiego mundialu. Oprócz azjatyckiego zespołu, w grupie H są także Kolumbia i Senegal, które we wtorek też rozegrają mecze towarzyskie.

Japonia - Ukraina 1:2 (1:1) 0:1 - Naomichi Ueda (sam.) 21' 1:1 - Tomoaki Makino 41' 1:2 - Ołeksandr Karawajew 69'

Japonia: Kawashima - Sakai, Makino, Ueda, Nagatomo - Hasebe (82' Misao), Yamaguchi - Honda (65' Kubo), Shibasaki (80. Nakajima), Haraguchi (88' Usami) - Sugimoto (57' Kobayashi)

Ukraina: Pjatow - Sobol (62' Matwijenko), Rakicki, Ordec, Butko (62'Karawajew) - Stjepanienko - Konopljanka (79. Cygankow), Malinowski (62' Bujalskij), Żinczenko (80. Rotań), Marlos (90'+2' Petrjak) - Besedin

Żółte kartki: Ueda - Sobol, Stjepanienko

Sędziował: Bart Vertenten (Belgia)