U-20: pechowa porażka Polaków z Anglikami

Reprezentacja Polski U-20 długo remisowała z rówieśnikami z Anglii, ale ostatecznie przegrała 0:1. Decydujący gol padł dopiero w 89. minucie.

Szymon Mierzyński
Keinan Davis (z lewej) i Sebastian Milewski (z prawej) Getty Images / Rafał Rusek / Na zdjęciu: Keinan Davis (z lewej) i Sebastian Milewski (z prawej)
Mecz nie obfitował w sytuacje strzeleckie, a w końcówce wydawało się, że większe szanse na zwycięstwo mają podopieczni Dariusza Gęsiora. W 79. minucie czerwoną kartkę otrzymał bowiem Aaron Wan-Bissaka.

Przedwczesne zejście z boiska obrońcy Crystal Palace nie podłamało jednak Synów Albionu i to oni ostatecznie zapewnili sobie pełną pulę. Tuż przed końcem regulaminowego czasu głową do siatki trafił Keinan Davis.

Po sześciu spotkaniach turnieju Elite League Biało-Czerwoni zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 pkt. Na zakończenie zmagań kadra U-20 zmierzy się we wtorek na wyjeździe z Niemcami.

Polska U-20 - Anglia U-20 0:1 (0:0)
0:1 - Keinan Davis 89'

Polska U-20: Bartłomiej Drągowski - Mateusz Spychała, Dominik Jończy, Ernest Dzięcioł, Mateusz Hołownia, Miłosz Kozak (69' Oktawian Skrzecz), Sebastian Milewski, Jakub Łabojko, Adam Ryczkowski, Marcin Listkowski (87' Przemysław Mystkowski), Artur Siemaszko (69' Patryk Klimala).

Anglia U-20: Nathan Trott - Aaron Wan-Bissaka, Darnell Johnson, Easah Suliman, Lloyd Kelly, Josh Sims (72' Issac Buckley-Ricketts), Josh Dasilva, Marcus Edwards (62' Chris Willock), Sam Field (72' Tayo Edun), Harvey Barnes (79' Callum Brittain), Rushian Hepburn-Murphy (62' Keinan Davis).