Stanowcza reakcja zarządu Górnika Zabrze. Klub będzie się odwoływał od kary

Reakcja Górnika Zabrze na komunikat Komisji Ligi była stanowcza. Zarząd wydał krótki komunikat, w którym zapowiedział odwołanie się od orzeczonych kar.

Łukasz Witczyk
piłkarze Górnika Zabrze Newspix / Rafał Rusek / Na zdjęciu: piłkarze Górnika Zabrze
Za zamieszki w Gliwicach Górnik Zabrze ukarany został odjęciem trzech punktów, grzywną w wysokości 40 tysięcy złotych i zakazem organizacji wyjazdów na sześć meczów. Mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść zabrzańskiego klubu.

- Górnik Zabrze czeka na pisemne uzasadnienie dzisiejszego werdyktu Komisji Ligi i na pewno odwoła się do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN - głosi krótki komunikat zarządu 14-krotnych mistrzów Polski. Władze Górnika nie zgadzają się z orzeczonymi karami, zwłaszcza z odebraniem punktów.

Kara odjęcia trzech "oczek" argumentowana była prowokacjami ze strony kibiców Górnika. Przez to zdaniem komisji doszło do zamieszek w Gliwicach. - Orzeczona kara o docelowym odjęciu trzech punktów ma mieć skutek prewencyjny i ma to być wyraźny sygnał, że Komisja Ligi nie będzie tolerować prowokacyjnych zachowań chuligańskich, ani takich, które miałyby na celu wypaczenie wyniku sportowego - tłumaczy przewodniczący Komisji Ligi Zbigniew Mrowiec.

Sobotni mecz został przerwany w 81. minucie, przy stanie 1:0 dla Piasta. Wcześniej w sektorze gości spłonęła flaga gliwickiego klubu, na co agresywnie zareagowali pseudokibice gospodarzy. Najpierw wyłamali płot dzielący trybuny od boiska. Wtedy arbiter przerwał spotkanie. Niezbędna była interwencja policji, która pilnowała, by nie doszło do eskalacji konfliktu. Spotkania nie wznowiono.

Czy kara dla Górnika Zabrze jest odpowiednia?