Jupiler League: Anderlecht gromi i zbliża się do podium

Piłkarze Anderlechtu Bruksela nie mieli litości dla KSV Roeselare. Fiołki, bez Marcina Wasilewskiego, rozgromiły w stolicy Belgii rywala 5:0 i zrobili kolejny krok do wywalczenia miejsca na podium na finiszu rozgrywek. W drugim niedzielnym spotkaniu KV Mechelen zremisował z wicemistrzem kraju, Racingiem Genk, 2:2.

Daniel Rosół

KSV Roeselare, zgodnie z przedmeczowymi prognozami, nie był równym rywalem dla Anderlechtu, ale rozmiar wygranej Fiołków jest z pewnością zaskoczeniem. Wynik otworzył w 14. minucie Ahmed Hassan, a chwilę później na 2:0 podwyższył Mbark Boussoufa. Dziesięć minut przed przerwą Jurgen Sierens skapitulował po raz trzeci - tym razem po uderzeniu Lucasa Bigli. Dzieło zniszczenia KSV dopełnił po przerwie Luigi Pieroni, który w wpisał się na listę strzelców w 54. i 86. minucie meczu. Po 26 meczach Anderlecht wciąż zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli, ale ma tyle samo punktów co plasujący się na najniższym stopniu podium Cerlce Brugge - 49.

W ostatnim meczu 26. kolejki KV Mechelen zremisował z Racingiem Genk 2:2. Goście już w 6. minucie wyszli na prowadzenie po golu Ivana Bosnjaka, ale pięć minut później wyrównał Kenny Van Hoevelen. W 67. minucie za faul czerwoną kartką ukarany został Tiago, co szybko wykorzystał beniaminek Jupiler League ? po trzech minutach Aloys Nong dał gospodarzom prowadzenie. Niestety szansę na wywalczenie kompletu punktów przekreślił Jeroen Mellemans. Pomocnik żółto-czerwonych w 72. minucie ujrzał drugą żółtą kartkę i również musiał przedwcześnie udać się do szatni. W wyrównanych warunkach Racing zdołał doprowadzić do wyrównania ? punkt wicemistrzowi Belgii uratował w 78. minucie Barak Itzhaki.