Łzy w oczach Fabio Coentrao. Był bohaterem telewizyjnej transmisji

Łzy w oczach piłkarza siedzącego na ławce rezerwowych to rzadki widok. Zawodnik Sportingu Lizbona, Fabio Coentrao, był bohaterem telewizyjnej transmisji spotkania Ligi Europy przeciwko FC Astana.

Łukasz Witczyk
Fabio Coentrao AFP / Na zdjęciu: Fabio Coentrao
To nie pierwszy przypadek, gdy Fabio Coentrao został złapany przez telewizyjną kamerę ze łzami w oczach na ławce rezerwowych. Operator "polował" na Portugalczyka, by pokazać kibicom jego zachowanie. Piłkarza pocieszał Bruno de Carvalho z władz lizbońskiego klubu.

Powody takiego zachowania Coentrao nie są znane. Piłkarz opuścił boisko w 57. minucie, ale wtedy Sporting prowadził 3:1, a do tego w trakcie ośmiu wcześniejszych minut strzelił wszystkie trzy gole.

Wcześniej Portugalczykowi płakanie na ławce rezerwowych przydarzyło się podczas styczniowego meczu portugalskiej ekstraklasy przeciwko Vitorii Setubal. Wtedy Sporting zremisował 1:1. - Nie zawsze dzieje się tak, jakbyśmy chcieli. Walczyliśmy, ale nie udało nam się wygrać - mówił po tamtym starciu Coentrao.

Ostatecznie mecz z mistrzem Kazachstanu zakończył się triumfem 3:1, co sprawia, że ekipa z Portugalii jest blisko awansu do kolejnej fazy Ligi Europy.

Czy Sporting Lizbona zdobędzie Ligę Europy?