Ligue 1: Paris Saint Germain wyszarpało trzy punkty

W 25. kolejce Ligue 1 Paris Saint Germain pokonało 1:0 drużynę Toulouse FC i tym samym odniosło już 21. zwycięstwo w bieżących rozgrywkach francuskiej ekstraklasy.

Michał Chaszczyn
Neymar PAP/EPA / FREDERIC SCHREIBER / Na zdjęciu: Neymar
Paryżanie przystąpili do tego spotkania osłabieni brakiem Edinsona Cavaniego, Kevina Trappa, Layvin Kurzawy oraz Thiago Motty. Pomimo tego byli oni zdecydowanym faworytem spotkania na Stadium Municipal w Tuluzie. Gospodarze po cichu liczyli na niespodziankę, lecz ich forma w żaden sposób na to nie wskazywała. W ostatnich trzech spotkaniach Toulouse FC dwukrotnie przegrało i raz zremisowało.

Od samego początku goście ruszyli do ataku. Pierwszą groźną okazję stworzyli sobie już po kilku minutach, lecz Alban Lafont sparował piłkę na rzut rożny. Próby Angela di Marii i Giovaniego Lo Celso również spełzły na niczym.

Dominacja przyjezdnych rosła z każdą chwilą. Posiadanie piłki podopiecznych Unaia Emery'ego wzrosło do niemal 80 procent. Sporą ochotę na strzelanie kolejnych bramek w Ligue 1 wykazywał przede wszystkim Neymar, lecz Brazylijczyk nie miał de facto żadnej korzystnej sytuacji w pierwszej połowie spotkania. Do przerwy miejscowi utrzymali więc bardzo korzystny dla siebie rezultat 0:0.

Po przerwie obraz gry nie uległ szczególnej zmianie. Wicemistrzowie Francji długo bili głową w mur, lecz w 68. minucie gry w końcu dopięli swego i zdobyli upragnioną bramkę. Wielką klasą popisał się Neymar, który w pojedynkę ograł defensywę Toulouse.

Trzeba też przyznać, że brazylijski gwiazdor miał również sporo pecha w tym spotkaniu. W przeciągu zaledwie dwóch minut jego strzały zatrzymały się odpowiednio na słupku i poprzeczce. Paris Saint Germain skromnie, bo skromnie, ale ostatecznie wygrało 1:0.

Toulouse FC - Paris Saint-Germain 0:1 (0:0)
0:1 - Neymar 68'

Toulouse: Lafont - Amian, Diop, Yago, Sylia - Blin, Cahuzac, Imbula - Jean (75' Mubele), Sanogo (77' Delort), Gradel.

PSG: Areola - Dani Alves, Marquinhos, Kimpembe, Berchiche - Lo Celso, Diarra (62' Verratti), Rabiot (71' Pastore) - Di Maria (71' Draxler), Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Gradel, Sanogo, Jean (Toulouse FC), Rabiot, Diarra (PSG).

Sędzia: Ruddy Buquet.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Paris Saint Germain zdobędzie mistrzostwo Francji?