Sparingowo: Amkar Perm za mocny, Korona pokonana

W swoim ostatnim meczu kontrolnym podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Korony przegrali z Amkarem Perm 0:3 (0:0). W drugiej połowie na boisku pojawił się występujący w rosyjskim zespole Janusz Gol.

Sebastian Najman
Piłkarze Korony Kielce WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: Piłkarze Korony Kielce
Dla drużyny Gino Lettieriego był to czwarty sparing w ramach zimowych przygotowań. Wcześniej złocisto-krwiści bezbramkowo zremisowali z rumuńskim Sepsi OSK Sfantu Gheorghe oraz ukraińskim Olimpikiem Donieck, a także pokonali innego przedstawiciela rumuńskiej ekstraklasy, CSM Politehnica Iasi (3:2).

Pierwsza połowa środowego spotkania mogła napawać optymizmem fanów zespołu z woj. świętokrzyskiego. Korona dzielnie stawiała czoła bardzo ostro grającemu rywalowi i miała kilka okazji do zaskoczenia bramkarza - bliscy zdobycia gola byli m.in. Goran Cvijanović oraz Jacek Kiełb, obaj po rzutach wolnych.

Po zmianie stron dużo lepiej prezentowali się Rosjanie. To oni w 55. minucie otworzyli wynik, co pozwoliło im poukładać grę i skupić się na kontrowaniu próbujących odrobić straty koroniarzy. Ci nie tylko nie zdołali odpowiedzieć, ale też stracili kolejne dwie bramki, przegrywając ostatecznie 0:3.

Był to ostatni sparing przedstawiciela Lotto Ekstraklasy podczas zagranicznego obozu. Zespół z Kolporter Areny w sobotę wróci do Polski, a jego ostatnim testem przed wznowieniem ligowej rywalizacji będzie zaplanowany na 3 lutego mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Korona Kielce - Amkar Perm 0:3 (0:0)
0:1 - Stanisław Prokofjew 55'
0:2 - Felicio Brown Forbes 63'
0:3 - Stanisław Prokofjew 80'

Korona Kielce: Matthias Hamrol (46' Maciej Gostomski) - Bartosz Rymaniak, Radek Dejmek (60' Łukasz Kosakiewicz), Elhadji Pape Diaw, Ken Kallaste (56' Krystian Miś), Jakub Żubrowski (72' Michał Dziubek), Oliver Petrak (46' Mateusz Możdżeń), Ivan Jukić (67' Wiktor Długosz), Goran Cvijanović (83' Michael Gardawski), Jacek Kiełb (46' Marcin Cebula), Nika Kaczarawa (46' Sanel Kapidzić).

Amkar Perm: (I połowa) Artur Nigmatullin - Brian Idowu, Dmitrij Biełorukow, Michaił Siwakow, Petyr Zanew, Fegor Ogude, Saeid Ezatolahi, Aleksandr Riazancew, Darko Bodul, Pawieł Komołow, Pyłyp Budkiwśkyj.

(II połowa) Dmitrij Chomicz - Aleksandar Miljković, Sékou Condé, Kiriłł Susłow, Nikołaj Zajcew, Michaił Kostiukow, Janusz Gol, Michaił Gaszczenkow, Alichan Szawajew, Felicio Brown Forbes, Stanisław Prokofjew.

Czy Korona Kielce utrzyma się w Lotto Ekstraklasie?