Niesamowita bramka w 2. lidze hiszpańskiej. Bramkarz zachwycił świat (wideo)

Dla takich bramek warto przychodzić na stadiony piłkarskie. W Hiszpanii wszyscy zachwycają się bramkarzem drugoligowego Lugo, który zdobył bramkę dla swojej drużyny z połowy boiska.

Szymon Łożyński
Piłka nożna Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna
Cała sytuacja miała miejsce w spotkaniu 2. ligi hiszpańskiej pomiędzy Lugo a Sportingiem Gijon. Gospodarze po trafieniach Iriome Gonzaleza oraz Jamie Romero prowadzili 2:1.

Prawdziwym bohaterem miejscowej drużyny został jednak ich bramkarz Juan Carlos, który w 80. minucie po fantastycznym strzale z własnej połowy zdobył bramkę. Ten gol ustalił wynik spotkania na 3:1 dla CD Lugo.

Bramkarz rywali, Diego Marino, przy strzale Carlosa nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Był zaskoczony całą sytuacją i piłka po prostu przelobowała go. Wpatrując się w powtórki uderzenia Carlosa można odnieść wrażenie, że chciał bardziej dośrodkować niż bezpośrednio strzelać na bramkę.

Uderzenie było jednak bardzo soczyste i z pewnością będzie kandydowało do miana bramki sezonu w Segunda Division.

W tabeli 2. ligi hiszpańskiej, po sobotnim zwycięstwie, Lugo zajmuje 4. miejsce ze stratą 7 punktów do lidera (SD Huesca). Z kolei Sporting Gijon jest sklasyfikowany na 10. lokacie.