Koszmarna kontuzja Jamesa McCarthy'ego

Piłkarz Evertonu, James McCarthy, doznał otwartego złamania prawej nogi podczas meczu z West Bromwich Albion. Irlandczyk został przewieziony do szpitala.

Maciej Rowiński
Salomon Rondon łamie nogę Jamesowi McCarthy'emu Getty Images / Salomon Rondon łamie nogę Jamesowi McCarthy'emu
W 59. minucie napastnik WBA Salomon Rondon zrobił zamach lewą nogą, aby oddać strzał. James McCarthy, pomocnik Evertonu, chciał odebrać piłkę, włożył przed nią prawą nogę, która przyjęła cały impet kopnięcia. Kilka sekund później Irlandczyk zwijał się z bólu, Goodison Park zamarło, piłkarze obu drużyn złapali się za głowy.Otwarte złamanie wyglądało koszmarnie. Rondon zaczął płakać, widząc, jak wygląda noga rywala, którą chwilę wcześniej złamał. Napastnik WBA był w szoku, kiedy na boisku pojawiły się nosze, razem z lekarzami odprowadził McCarthy'ego do linii, cały czas przepraszając.
Salomon Rondon popłakał się, po tym jak chwilę wcześniej złamał nogę McCarthy'emu Salomon Rondon popłakał się, po tym jak chwilę wcześniej złamał nogę McCarthy'emu
Zawodnik Evertonu został odwieziony do szpitala. Rodzice, którzy oglądali mecz na trybunach, wsiedli razem z nim do karetki. Na razie nie wiadomo, jak skomplikowane jest złamanie, którego doznał McCarthy i jak długo będzie pauzował.

Mecz Evertonu z WBA zakończył się remisem 1:1. Grzegorz Krychowiak zagrał 90 minut.