Ligue 1: Paris Saint-Germain wygrało szczęśliwie, ale ma już ogromną przewagę w tabeli

Paris Saint-Germain ma już 11 punktów przewagi nad grupą pościgową. Drużyna Unaia Emery'ego wygrała na wyjeździe z FC Nantes 1:0, choć miała sporo szczęścia.

Szymon Mierzyński
Angel di Maria Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: Angel di Maria
W pierwszej połowie wicemistrz Francji dominował i już w pierwszym kwadransie otworzył wynik dzięki bramce Angela di Marii. Argentyńczyk mógł dość szybko pozbawić Kanarki złudzeń, lecz w 37. minucie zaliczył nieprawdopodobne pudło, trafiając w poprzeczkę z 5 metrów.

Po przerwie zespół Claudio Ranieriego zagrał odważniej i nastraszył faworyta. PSG może mówić o szczęściu, bo Emiliano Sala zdołał nawet trafić do siatki, tyle że sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było.

Paryżanie zwyciężyli ostatecznie 1:0 i mają teraz 53 pkt. - o 11 więcej niż AS Monaco oraz Olympique Lyon. Les Gones mogli być po 20. kolejce wiceliderem, ale zaledwie zremisowali u siebie z Angers SCO 1:1.

W trzecim niedzielnym meczu AS Saint-Etienne pokonało na własnym stadionie Toulouse FC 2:0.

FC Nantes - Paris Saint-Germain 0:1 (0:1)
0:1 - Angel di Maria 12'

FC Nantes: Ciprian Tatarusanu - Chidozie Awaziem, Diego Carlos, Nicolas Pallois, Andrei Girotto (72' Santy N'Gom), Abdoulaye Toure, Lucas Lima, Leo Dubois (80' Adrien Thomasson), Valentin Rongier, Yacine Bammou (66' Jules Iloki), Emiliano Sala.

Paris Saint-Germain: Alphonse Areola - Dani Alves, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Layvin Kurzawa, Marco Verratti, Adrien Rabiot, Giovani Lo Celso, Angel di Maria (80' Christopher Nkunku), Edinson Cavani (68' Thomas Meunier), Kylian Mbappe Lottin.

Żółte kartki: Diego Carlos, Nicolas Pallois (FC Nantes) oraz Marco Verratti, Dani Alves (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Diego Carlos /90+1' za drugą żółtą/ (FC Nantes).

Sędzia: Tony Chapron.

AS Saint-Etienne - Toulouse FC 2:0 (1:0)
1:0 - Robert Berić (k.) 45'
2:0 - Assane Diousse 86'

Olympique Lyon - Angers SCO 1:1 (0:1) 0:1 - Karl Toko Ekambi (k.) 14' 1:1 - Nabil Fekir 47'