Wielki pech napastnika Barcelony. Nie zagra w El Clasico

Paco Alcacera czeka trzytygodniowa przerwa w grze, czyli ominie go sobotnie El Clasico z Realem Madryt. Napastnik Barcelony był w coraz lepszej formie.

Jakub Artych
piłkarze FC Barcelona Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelona
Paco Alcacer udowadniał swoją wartość. Po fatalnym poprzednim sezonie, teraz pokazuje, iż może być solidnym zmiennikiem dla Barcelony. Zbierał pochwały za swoją grę i zdobywał kolejne bramki. Łącznie w obecnej kampanii strzelił 5 goli w 11 meczach.

Niestety napastnika Dumy Katalonii dopadł wielki pech. Alcacer zszedł z boiska w pierwszej połowie meczu z Deportivo La Coruna (4:0), z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego lewego uda. Taki uraz oznacza przerwę w grze około 3 tygodni. Snajper na pewno nie zagra w sobotnim meczu z Realem Madryt oraz pierwszym w 2018 roku z Celtą Vigo (4 stycznia).

- To niespodziewana przeszkoda. Bardzo szkoda tego urazu - przyznał zmartwiony Ernesto Valverde. Przypomnijmy, iż z kontuzjami zmagają się również Gerard Deulofeu oraz Ousmane Dembele. Szkoleniowiec Dumy Katalonii będzie miał w sobotę na Santiago Bernabeu mocno ograniczone pole manewru.

Mimo to Valverde jest w dobrym humorze przed El Clasico. - Najlepszym sposobem na podejście do takiego meczu jest wygranie wcześniejszego i wiara w siebie. To będzie trudny pojedynek ze wspaniałym rywalem, nie możemy się go doczekać - dodaje.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)