Bundesliga: szalony mecz i powrót SC Freiburg w Kolonii

W niedzielę dokończono 15. kolejkę Bundesligi. Wiele emocji było w Kolonii, gdzie gospodarze przegrali z SC Freiburg 3:4. Goście szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili po dwóch rzutach karnych w końcówce.

Łukasz Witczyk
Jann-Fiete Arp (z lewej) i Caglar Souyuencue (z prawej) Getty Images / Alex Grimm / Bongarts / Na zdjęciu: Jann-Fiete Arp (z lewej) i Caglar Souyuencue (z prawej)
Mecz w Kolonii rozgrywany był w trudnych warunkach. Boisko przykrywała warstwa śniegu, co nie ułatwiało dokładnej gry. Piłkarze 1.FC Koeln kapitalnie rozpoczęli spotkanie z SC Freiburg. Po dwóch kwadransach prowadzili 3:0 i wiele wskazywało na to, że odniosą pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. W 8. minucie bramkę zdobył Lukas Kluenter i dał sygnał swojej drużynie do ataku.

W 16. minucie gospodarze mieli rzut karny. Arbiter Robert Kampka miał problem z wyznaczeniem miejsca, z którego Sehrou Guirassy ma ustawić piłkę. Ostatecznie odmierzył odległość za pomocą jedenastu kroków. Guirassy pewnym strzałem pokonał bramkarza. Z kolei trzeciego gola Kozły zdobyły dzięki samobójczemu trafieniu Caleba Stanko.

Goście jeszcze przed przerwą zdołali strzelić jednego gola. Po dograniu z rzutu wolnego piłkę do siatki wpakował Nils Petersen i to on był bohaterem SC Freiburg. Kontaktową bramkę w 65. minucie zdobył Janik Haberer. Kozły robiły wszystko, by utrzymać korzystny wynik. Udawało im się to do 90. minuty. Wtedy arbiter podyktował rzut karny dla gości, który na bramkę zamienił Petersen. W piątej minucie doliczonego czasu gry ten sam piłkarz wykorzystał drugą jedenastkę i SC Freiburg mogło świętować. 90 minut w barwach Kozłów rozegrał Paweł Olkowski

Zdecydowanie mniej emocji było w Hanowerze i Augsburgu. Ekipa z tego pierwszego miasta wygrała 2:0 z TSG 1899 Hoffenheim. Oba gola gospodarze zdobyli w drugiej połowie, a ich autorami byli Niclas Fuellkrug oraz Martin Harnik. Z kolei FC Augsburg zremisował z Herthą Berlin 1:1. Miejscowi prowadzenie objęli w 74. minucie po trafieniu Caiuby'ego. Hertha wyrównała w końcówce po bramce Salomona Kalou.