Adrian Mierzejewski bohaterem Sydney FC! Dublet i asysta Polaka w derbach z Western Wanderers

W rozegranych w ramach 10. kolejki Hyunday A-League derbach Sydney FC Adriana Mierzejewskiego rozbił 5:0 Western Wanderers, a bohaterem spotkania był właśnie Polak. 31-latek ustrzelił dublet, do którego dorzucił asystę i został wybrany MVP meczu!

Maciej Kmita
Adrian Mierzejewski w barwach Sydney FC Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski w barwach Sydney FC
W 14. minucie Adrian Mierzejewski dał swojej drużynie prowadzenie 1:0, dobijając obroniony przez bramkarza strzał Davida Carneya. Z kolei tuż przed przerwą były reprezentant Polski pokonał golkipera rywali kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Mierzejewski uderzył piłkę tak, że ta przeleciała tuż nad murem i wpadła w samo "okienko" bramki Wanderers. W 53. minucie olsztynianin zanotował natomiast asystę przy golu Michaela Zullo na 4:0.

Mierzejewski był ojcem najwyższego w historii derbowego zwycięstwa Sydney FC z Western Wanderers. Władze ligi doceniły występ Polaka, uznając go najlepszym graczem spotkania.

Drużyna Polaka jest liderem A-League. Po 10 meczach Sydney FC ma na koncie 25 punktów, co daje im osiem "oczek" przewagi nad drugim w tabeli Newcastle Jets. Ligowy dorobek Mierzejewskiego to cztery gole i dwie asysty w siedmiu występach. Bilans 31-latka w tym sezonie uzupełniają bramka i dwie asysty w Pucharze Australii.

Western Sydney Wanderers - Sydney FC 0:5 (0:3)
0:1 - Mierzejewski 14'
0:2 - Brosque 41'
0:3 - Mierzejewski 45'
0:4 - Zullo 53'
0:5 - O'Neil 76'

Czy Adrian Mierzejewski powinien wrócić do Lotto Ekstraklasy?