Premier League: policzek dla Grzegorza Krychowiaka. Polak tylko rezerwowym

Grzegorz Krychowiak po raz pierwszy odkąd trafił do West Bromwich Albion nie pojawił się na boisku. Jego drużyna zremisowała z Tottenhamem Hotspur 1:1. Czyste konto w 13. kolejce Premier League zachował Łukasz Fabiański.

Bartosz Zimkowski
piłkarze WBA Getty Images / Clive Rose / Na zdjęciu: piłkarze WBA

W poniedziałek zwolniono Tony'ego Pulisa, a tymczasowo jego obowiązki przejął Gary Megson. I to on posadził Grzegorza Krychowiaka na ławce rezerwowych - pierwszy raz od momentu, gdy Polak pojawił się w klubie. W jego miejsce Megson postawił na 19-letniego Sama Fielda. Gdy młody Anglik opuszczał boisko, to nie zmienił go Krychowiak, a inny zawodnik. Później kontuzji doznał Gareth Barry, lecz to był kolejny policzek dla Polaka, ponieważ Megson zdecydował się na Claudio Yacoba, a nie Krychowiaka.

WBA już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Jose Salomon Rondon przepchnął Davinsona Sancheza i bardzo lekkim strzałem zaskoczył Hugo Llorisa. Goście cofnęli się do obrony, ale było ich tak wielu w okolicach własnego pola karnego, że Koguty mieli olbrzymi problem, żeby stworzyć sobie okazję strzelecką.

Dopiero w 74. minucie udało się gospodarzom wyrównać. Z prawej flanki dośrodkował Dele Alli, a z bliska Harry Kane umieścił piłkę w siatce. Zwycięskiego gola Tottenhamowi nie udało się już strzelić. Dla Krychowiaka to trudny dzień, ponieważ w dwa miesiące z czołowego zawodnika całego klubu stał się numerem 5 wśród środkowych pomocników. Może nowy trener ponownie zaufa Polakowi.

W sobotnich meczach czyste konto w barwach Swansea City zachował Łukasz Fabiański. Polak w kilku sytuacjach zachował się bardzo dobrze i tradycyjnie emanował spokojem. W ekipie AFC Bournemouth całe spotkanie na ławce przesiedział Artur Boruc.