II liga: problemy faworytów na Śląsku. Warta spadła z podium

Po raz pierwszy od kilkunastu tygodni Warta Poznań jest poza miejscami premiowanymi awansem. Drużyna Petra Nemca przegrała 0:2 z Rozwojem Katowice. Na Śląsku stracił również punkty ŁKS Łódź.

Piłka nożna Materiały prasowe / Piłka nożna
Warta Poznań to były lider, który stopniowo osuwa się w tabeli. Przed przerwą zimową zdążyła spaść poza miejsca premiowane awansem. Niżej nie będzie, ale to marne pocieszenie dla Zielonych, którzy ponieśli drugą porażkę z rzędu. Tym razem 0:2 z Rozwojem Katowice.

Oba gole dla zespołu ze Śląska strzelił Adam Żak. Pierwszego krótko przed przerwą po kontrataku, a kolejnego, gdy Warta grała w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Bartosza Kieliby. W 69. minucie poznaniacy stracili drugiego zawodnika Bartosza Kalupę, a w dziewięciu odrobienie strat było praktycznie niemożliwe. Rozwój zwyciężył po serii czterech porażek z rzędu.

Wiadomo, że przerwę zimową na szczycie tabeli spędzi GKS 1962 Jastrzębie, który pokonał 1:0 MKS Kluczbork. Jego przewaga nad grupą pościgową rośnie dzięki pomocy innych klubów ze Śląska. Rozwój zabrał punkty Warcie, a ROW 1964 Rybnik zremisował 2:2 z ŁKS-em Łódź. Niewiele wskazywało na taki finał, ponieważ po 20 minutach beniaminek miał dwa gole zaliczki. Po przerwie dał się dogonić i na pocieszenie zostało mu "oczko".

Leandro zdobył 12. gola w sezonie i powiększa przewagę nad konkurentami w klasyfikacji strzelców. Brazylijczyk doprowadził do remisu 1:1 w meczu Radomiaka Radom z Garbarnią Kraków. Do niewielkiego poruszenia doszło w strefie spadkowej. Poza wspomnianym Rozwojem zapunktowała Gwardia Koszalin. Drużyna z Pomorza najpierw przegrywała, następnie prowadziła, a na koniec zremisowała 2:2 ze Zniczem Pruszków.

18. kolejka II ligi:

Rozwój Katowice - Warta Poznań 2:0 (1:0)
1:0 - Adam Żak 41'
2:0 - Adam Żak 62'

MKS Kluczbork - GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:0)
0:1 - Kacper Kawula 68'

ROW 1964 Rybnik - ŁKS Łódź 2:2 (0:2)
0:1 - Łukasz Zagdański 1'
0:2 - Łukasz Zagdański 20'
1:2 - Dawid Kalisz 58'
2:2 - Paweł Jaroszewski 66'

Garbarnia Kraków - Radomiak Radom 1:1 (0:0)
1:0 - Michał Mistrzyk 10'
1:1 - Leandro (k.) 82'

Gwardia Koszalin - Znicz Pruszków 2:2 (1:1)
0:1 - Piotr Klepczarek 6'
1:1 - Przemysław Brzeziański 23'
2:1 - Radosław Mikołajczak 47'
2:2 - Maciej Machalski (k.) 75'

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 1:0 (1:0)
1:0 - Dawid Witkowski 26'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań wróci na miejsce premiowane awansem?