Jupiler League: wygrana Anderlechtu w końcówce

Anderlecht po golu zdobytym w 80. minucie pokonał na wyjeździe Royal Excel Mouscron 2:1. W spotkaniu nie wystąpił Łukasz Teodorczyk, który został zawieszony na dwa pojedynki.

Michał Piegza
Piłkarze Anderlechtu Bruksela Reuters / YIANNIS KOURTOGLOU / Na zdjęciu: Piłkarze Anderlechtu Bruksela
Udanie do rozgrywek Jupiler League wrócił RSC Anderlecht. Zespół Łukasza Teodorczyka wygrał na wyjeździe z niżej notowanym Royal Excel Mouscron 2:1. Polak w pojedynku nie mógł zagrać. Napastnik został zawieszony na dwa spotkania za kopnięcie bez piłki rywala w meczu 11. kolejki z Genk.

Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 42. minucie. Bramkę zdobyli mistrzowie Belgii. Jednak siedem minut po zmianie stron gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Ostatnie słowo należało do Anderlechtu. W 80. minucie zwycięskiego gola dla przyjezdnych zdobył Henry Onyekuru.

Royal Excel Mouscron - Anderlecht 1:2 (0:1)
0:1 - Bruno 42'
1:1 - Govea 52'
1:2 - Onyekuru 80'