II liga: małe derby dla Znicza Pruszków. Stal Stalowa Wola zahamowała Gwardię

Wszystkie mecze w 16. kolejce II ligi wygrali gospodarze. W małych derbach Mazowsza piłkarze Znicza Pruszków pokonali 1:0 Legionovię Legionowo. Stal Stalowa Wola przerwała długą serię bez porażki Gwardii Koszalin.

Znicz Pruszków / Znicz Pruszków
Znicz Pruszków zagrał z Legionovią Legionowo po raz drugi w tym sezonie. Do pierwszego spotkania klubów z Mazowsza doszło 15 lipca w ramach Pucharu Polski. Totalnie przebudowana drużyna Dariusza Żurawia została pokonana 1:3. Do rewanżu doszło w niedzielę. Znicz Pruszków odegrał się 1:0 dzięki bramce Patryka Kubickiego. Szybki pomocnik wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Bartłomieja Faliszewskiego.

Znicz awansował do górnej połowy tabeli. Bronić pozycji będzie w trzech pozostałych do końca roku kolejkach.

W niedzielę skończyła się najdłuższa seria bez porażki na szczeblu centralnym. Gwardia Koszalin była niepokonana przez siedem kolejek od 9 września do 5 listopada. Beniaminka zahamowała Stal Stalowa Wola. Koszalinianom nie wiedzie się na Podkarpaciu. Tam nie poradzili sobie również z Siarką Tarnobrzeg zanim rozpoczęła się ich passa.

Do wyniku 2:0 doprowadzili piłkarze znani w województwie zachodniopomorskim, a obecnie grający na drugim krańcu Polski. Mowa o Sebastianie Zalepie i Mateuszu Stąporskim, którzy w przeszłości bronili barw Floty Świnoujście. Miejsce w jedenastce Gwardii wywalczył sobie Michał Szubert, jednak dla Stalówki nie był równie groźny jak tydzień temu dla Błękitnych Stargard.

W połowie października wydawało się, że Siarka podgrzeje temperaturę walki o awans. Do czołówki zbliżyła się jednak tylko na moment, a po porażce 1:2 z Olimpią Elbląg traci aż siedem punktów do miejsca barażowego. To już przepaść trudna do zasypania. Siarka została pokonana, choć w Elblągu pierwsza trafiła do bramki przeciwnika.

16. kolejka II ligi:

Znicz Pruszków - Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)
1:0 - Patryk Kubicki 52'

Stal Stalowa Wola - Gwardia Koszalin 2:0 (2:0)
1:0 - Sebastian Zalepa 8'
2:0 - Mateusz Stąporski 21'

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 2:1 (1:1)
0:1 - Krzysztof Ropski 34'
1:1 - Jakub Bojas 45'
2:1 - Damian Szuprytowski 64'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Znicz Pruszków będzie zimować w górnej połowie tabeli?