Bundesliga: 1.FSV Mainz uratowało remis

W meczu otwierającym 10. kolejkę Bundesligi 1.FSV Mainz zremisowało z Eintrachtem Frankfurt 1:1. Gospodarze uratowali remis w drugiej części gry.

Łukasz Witczyk
Ante Rebić (z lewej) i Giulio Donati (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/ARMANDO BABANI / Na zdjęciu: Ante Rebić (z lewej) i Giulio Donati (z prawej)
Obie ekipy mają w tym sezonie aspiracje sięgające awansu do europejskich pucharów. Wyżej w ligowej tabeli sklasyfikowany był Eintracht Frankfurt i to właśnie goście lepiej rozpoczęli spotkanie w Moguncji. W 24. minucie przyjezdni mogli objąć prowadzenie, ale po wrzutce z rzutu rożnego głową tuż nad poprzeczką uderzył David Abraham.

Eintrachtowi dopisało szczęście w 37. minucie. Nieudaną interwencję zanotował wtedy Stefan Bell, który skierował piłkę do własnej siatki. Dla 1.FSV Mainz stracona bramka była ciosem, gdyż do tego czasu obrona gospodarzy grała bez zarzutu.

1. FSV Mainz udało się doprowadzić do remisu w drugiej części gry. Dokładne podanie Yoshinoriego Muto wykorzystał Suat Serdar, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości.

1.FSV Mainz - Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)
0:1 - Stefan Bell (sam.) 37'
1:1 - Suat Serdar 71'

Który zespół zakończy rozgrywki Bundesligi na wyższym miejscu?