Puchar Niemiec: pewne zwycięstwo Schalke

W meczu 1/16 finału Pucharu Niemiec Schalke 04 Gelsenkirchen pokonało 3:1 SV Wehen Wiesbaden i zagra w kolejnej rundzie tych rozgrywek. Awans zapewniły sobie także trzy inne zespoły.

Artur Długosz
Radośc piłkarzy Schalke, min Guido Burgstaller (z prawej) PAP/EPA / Armando Babani / Na zdjęciu: Radośc piłkarzy Schalke, m.in. Guido Burgstaller (z prawej)

Zespół Schalke 04 Gelsenkirchen już po pierwszej połowie prowadził 2:0 z SV Wehen Wiesbaden. Po przerwie padły dwie bramki, ale ostatecznie to Schalke zapewniło sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Niemiec. Jedynego gola dla SV Wehen Wiesbaden strzelił David Blacha.

Poza Schalke, awans wywalczyły także zespoły drużyny Borussii M'gladbach, SC Paderborn 07 i Bayeru Leverkusen.

Puchar Niemiec:

SC Paderborn 07 - VfL Bochum 2:0 (1:0)
1:0 - Michel 7'
2:0 - Wassey 85'

Fortuna Duesseldorf - Borussia M'gladbach 0:1 (0:0)
0:1 - Hazard 52'

SV Wehen Wiesbaden - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:3 (0:2)
0:1 - di Santo 26'
0:2 - Burgstaller 30'
0:3 - Mintzel (sam.) 53'
1:3 - Blacha 76'

Bayer Leverkusen - 1.FC Union Berlin 4:1 (1:0)
1:0 - Brandt 36'
1:1 - Daube 46'
2:1 - Alario 59'
3:1 - Wendell (k.) 89'
4:1 - Aranguiz 90 +2'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Schalke 04 Gelsenkirchen zagra w tym sezonie w finale Pucharu Niemiec?