II liga: Gwardia Koszalin wygrała mecz. Spokój na górze, poruszenie na dole

Główni kandydaci do awansu na zaplecze Lotto Ekstraklasy wygrali mecze w 14. kolejce II ligi. Spokój na górze tabeli, a na dole poruszenie, ponieważ zwyciężyły dwa najgorsze dotychczas kluby.

Na zdjęciu piłka nożna / Na zdjęciu piłka nożna
Na miejscach premiowanych awansem plasują się Warta Poznań, Radomiak Radom i GKS 1962 Jastrzębie. Najbardziej krętą drogę po zwycięstwo miał beniaminek. GKS stracił gola w meczu z regionalnym przeciwnikiem Rozwojem Katowice i do 66. minuty przegrywał. Mniej niż dwa kwadranse wystarczyły duetowi Kamilów, żeby zmienić wynik 0:1 na 3:1. Kamil Jadach wykorzystał rzuty karne, a Kamil Adamek zdobył gola w drugim spotkaniu z rzędu.

Nie ma już nic pewnego na dole tabeli. Po blisko trzech miesiącach impasu Gwardia Koszalin wygrała mecz. Beniaminek z Pomorza pokonał 2:1 Gryfa Wejherowo i od razu inaczej spogląda się na jego sytuację. Gwardia jest niepokonana od sześciu kolejek, traci trzy punkty do bezpiecznego miejsca w tabeli, a za tydzień zagra pierwszy po modernizacji stadionu mecz w Koszalinie.

Przeciwnikiem Gwardzistów będą Błękitni Stargard, którzy dla odmiany nie potrafią wygrać od czterech kolejek. W sobotę wyszli na prowadzenie 2:1 w spotkaniu z ROW-em 1964 Rybnik pomimo osłabienia i nie pozwalali jedenastu przeciwnikom na stwarzanie sytuacji podbramkowych. ROW 1964 doprowadził do wyniku 2:2 dopiero w 82. minucie.

Jak wydostać się ze strefy spadkowej pokazała koszalinianom Stal Stalowa Wola. Dotychczas przedostatnia drużyna z Podkarpacia wygrała 1:0 z Legionovią Legionowo. Przez 87 minut dążyła do zdobycia gola, ale jej ataki nie przynosiły owoców. Cierpliwość została nagrodzona, a drogę do bramki zespołu z Mazowsza znalazł Mateusz Stąporski.

14. kolejka II ligi:

Warta Poznań - Wisła Puławy 3:1 (1:0)
1:0 - Przemysław Kita 25'
1:1 - Niklas Zulciak 66'
2:1 - Bartosz Kieliba 78'
3:1 - Łukasz Spławski 82'

Olimpia Elbląg - Radomiak Radom 1:2 (0:2)
0:1 - Leandro 17'
0:2 - Peter Mazan 34'
1:2 - Damian Szuprytowski 70'

GKS 1962 Jastrzębie - Rozwój Katowice 3:1 (0:1)
0:1 - Kamil Łączek 31'
1:1 - Kamil Adamek 66'
2:1 - Kamil Jadach (k.) 79'
3:1 - Kamil Jadach (k.) 90'

ŁKS Łódź - Garbarnia Kraków 1:0 (1:0)
1:0 - Piotr Pyrdoł 37'

Gryf Wejherowo - Gwardia Koszalin 1:2 (0:1)
0:1 - Kamil Poźniak 37'
0:2 - Adrian Kwiatkowski 87'
1:2 - Piotr Okuniewicz 90'

Błękitni Stargard - ROW 1964 Rybnik 2:2 (1:1)
1:0 - Piotr Wojtasiak 2'
1:1 - Dawid Bober 22'
2:1 - Maciej Więcek 61'
2:2 - Szymon Jary 82'

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 1:0 (0:0)
1:0 - Mateusz Stąporski 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Gwardia Koszalin utrzyma się na szczeblu centralnym?