II liga: nerwowe finisze beniaminków. GKS 1962 Jastrzębie wygranym kolejki

Mecze beniaminków GKS-u 1962 Jastrzębie, ŁKS-u Łódź i Garbarni Kraków rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach. Drużyna ze Śląska pokonała 2:0 Siarkę Tarnobrzeg i jest wygranym kolejki.

GKS 1962 Jastrzębie zrehabilitował się błyskawicznie po porażce z Garbarnią Kraków i jest jedynym zespołem z czołówki, który wygrał mecz w 13. kolejce. Beniaminek pokonał 2:0 Siarkę Tarnobrzeg. Do 89. minuty było bezbramkowo. Wówczas defensywę z Podkarpacia sforsował Kacper Kawula, a wynik ustalił w doliczonym czasie Dominik Szczęch.

Dzięki trzem punktom GKS 1962 Jastrzębie jest na miejscu premiowanym awansem, a jego strata do prowadzących w tabeli Warty Poznań i Radomiaka Radom to tylko "oczko". Zieloni zremisowali bezbramkowo z GKS-em Bełchatów, a Radomiak stracił prowadzenie w starciu z ŁKS-em Łódź w 83. minucie.

W końcówce rozstrzygnął się również mecz trzeciego beniaminka Garbarni Kraków. Drużyna z Małopolski próbowała rzutem na taśmę wyjść na prowadzenie w pojedynku ze Zniczem Pruszków, a nadziała się na jego odpowiedź. Wygraną zagwarantował przyjezdnym Maciej Machalski strzałem z rzutu wolnego. Znicz przesunął się do górnej połowy tabeli.

Podobnie jak pruszkowianie Rozwój Katowice jest w wysokiej formie w październiku. Dzięki zwycięstwu 2:1 ze Stalą Stalowa Wola drużyna Marka Koniarka opuściła przedostatnie miejsce w tabeli. Wylądował tam Gryf Wejherowo wskutek porażki 0:3 z ROW-em 1964 Rybnik.

13. kolejka II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - GKS 1962 Jastrzębie 0:2 (0:0)
0:1 - Kacper Kawula 87'
0:2 - Dominik Szczęch 90'

Warta Poznań - GKS Bełchatów 0:0

Radomiak Radom - ŁKS Łódź 1:1 (0:0)
1:0 - Bartosz Widejko (sam) 52'
1:1 - Damian Guzik 83'

Garbarnia Kraków - Znicz Pruszków 0:1 (0:0)
0:1 - Maciej Machalski 89'

Rozwój Katowice - Stal Stalowa Wola 2:1 (0:1)
0:1 - Adrian Dziubiński 42'
1:1 - Damian Jaroszek 61'
2:1 - Daniel Paszek 69'

ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo 3:0 (0:0)
1:0 - Przemysław Brychlik 59'
2:0 - Dawid Gojny 72'
3:0 - Mariusz Muszalik 90'

Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 0:0

Legionovia Legionowo - Błękitni Stargard 2:1 (2:1)
0:1 - Patryk Skórecki 10'
1:1 - Grzegorz Mazurek 17'
2:1 - Przemysław Rybkiewicz 38'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy GKS 1962 Jastrzębie będzie liderem po rundzie jesiennej?