Bundesliga: Oktoberfest Bayernu Monachium. Szczęśliwa "setka" Roberta Lewandowskiego - dwa gole Polaka!

Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim w składzie nie dał szans ekipie 1.FSV Mainz, wygrywając 4:0 na początek Oktoberfestu. Polak strzelił 2 gole i w obecnych rozrywkach Bundesligi ma już na swoim koncie pięć trafień.

Tomasz Rosiński
Lewandowski i Mueller po strzelonej bramce Reuters / Lewandowski i Mueller po strzelonej bramce
Monachijczycy przystępowali do sobotniego pojedynku po niedawnej porażce 0:2 z TSG 1899 Hoffenheim i chcieli się zrehabilitować przed własną publicznością za tamto niepowodzenie. Kolejna ewentualna strata punktów mogłaby przysporzyć Bayernowi problemów już na starcie sezonu. Natomiast zespół z Mainz, który w poprzedniej serii gier okazał się lepszy od Bayeru Leverkusen (3:1), pragnął nawiązać do ostatniego starcia z mistrzami Niemiec na Allianz Arena, które zakończyło się remisem 2:2.

Nie sprawdziły się wcześniejsze zapowiedzi niemieckich mediów i Lewandowski pojawił się w wyjściowym zestawieniu gospodarzy. Dla "Lewego" miał to być setny występ w barwach klubu z Monachium w Bundeslidze (Polak w 99 meczach strzelił dla Bayernu 80 goli oraz zanotował 19 asyst) i okazał się szczęśliwy dla polskiego napastnika.

Bayern Monachium rozpoczął konfrontację z 1.FSV Mainz niemrawo, wolno rozgrywając swoje akcje, co było przewidywalne dla rywala. Dopiero z czasem Bawarczycy wrzucili wyższy bieg, a udokumentowali to zdobyciem bramki w 11. minucie potyczki. Wówczas dobre podanie w polu karnym przyjezdnych od Joshuy Kimmicha otrzymał Thomas Mueller, który strzałem z około dziesięciu metrów pokonał Rene Adlera. Po drodze piłka dotknęła jeszcze Arjena Robbena, ale trafienie zapisano na konto Niemca.

Miejscowi piłkarze nie zamierzali zwalniać tempa i chcieli pójść za ciosem. W 21. minucie powinno być 2:0 dla obrońców mistrzowskiego tytułu. Robben wyłożył piłkę Kingsleyowi Comanowi, jednakże Francuz mając przed sobą praktycznie pustą bramkę huknął w poprzeczkę, a po chwili piłkę wyłapał Adler.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Sto dwadzieścia sekund po fatalnym pudle Komana, Kimmich zagrał prostopadłe podanie do Arjena Robbena, zaś Holender wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem przeciwników i podwyższył prowadzenie Bayernu.

Wciąż na boisku dzielili i rządzili gracze trenowani przez Carlo Ancelottiego, którzy przed przerwą nie zdołali już strzelić gola.

Szkoleniowiec drużyny z Mainz, Sandro Schwarz, próbował coś zmienić w grze swojej ekipy i tuż po zmianie stron wprowadził na boisko Danny'ego Latzę, lecz mistrzowie Niemiec po chwili zdali kolejny cios. W 50. minucie prawą stroną pociągnął Thomas Mueller, który dokładnie dośrodkował na nogę Roberta Lewandowskiego, a ten uderzeniem z piątego metra wykończył akcję FCB.

Bawarczycy dążyli do podwyższenia swojego prowadzenia i zrealizowali swój cel w 77. minucie za sprawą "Lewego". Reprezentant Polski tym razem strzałem głową wykorzystał miękkie dośrodkowanie w pole karne autorstwa Joshuy Kimmicha.

Dziewięć minut później okazję na honorowe trafienie mieli przyjezdni, ale zagranie Yoshinori Muto okazało się nieskuteczne.

Ostatecznie kibice zgromadzeni na Allianz Arena już nie zobaczyli więcej goli, a ich ulubieńcy triumfowali 4:0 i mają na swoim koncie po czterech kolejkach Bundesligi dziewięć punktów.

Kolejny ligowy mecz Bayern Monachium rozegra we wtorek (19 września) o godzinie 20:30 z Schalke 04 Gelsenkirchen.