II liga: Stal w Rzeszowie pokonała Wartę

W niedzielnym spotkaniu 8. kolejki II-ligowych rozgrywek piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali 1:0 (0:0) Wartę Poznań. To spotkanie rozegrano w Rzeszowie.

Artur Długosz
Stal Stalowa Wola / Stal Stalowa Wola
Niedzielny mecz pomiędzy Stalą Stalowa Wola a znajdującą się w ścisłej czołówce II-ligowej tabeli Wartą Poznań został rozegrany w Rzeszowie na Stadionie Miejskim "Stal", gdzie zielono-czarni występowali w roli gospodarzy. Było to ostatnie spotkanie 8. kolejki II ligi.

Pierwsi sytuację na strzelenie gola mieli piłkarze z Poznania, którzy w 10. minucie stworzyli sobie dobrą okazję pod bramką strzeżoną przez Mikołaja Brylewskiego. Ostatecznie skończyło się jednak na strachu wśród kibiców drużyny ze Stalowej Woli. Warta groźna była po stałych fragmentach gry, a także po dalekich wyrzutach piłki z autu przez Radosława Jasińskiego. Stal natomiast w pierwszym kwadransie skupiła się głównie na grze z kontry.

O gola dla Stalówki blisko było w 19. minucie. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową Sebastiana Zalepy w ostatniej chwili piłkę wybił Nikodem Fiedosewicz, a chwilę później minimalnie niecelnie główkował Grzegorz Janiszewski. Do końca pierwszej połowy oba zespoły co prawda starały się atakować, ale miały problem z wypracowaniem sobie dobrej okazji pod bramką przeciwnika.

Druga część spotkania dla drużyny z Poznania mogła rozpocząć się w sposób wymarzony. Po zagraniu Radosława Jasińskiego w znakomitej sytuacji przed bramką Stali znalazł się Krzysztof Biegański. Pomocnik drużyny z Poznania oddał mocny strzał, ale jednak posłał piłkę nad poprzeczką.

Stal do ataku ruszyła około 70. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Adriana Dziubińskiego Wiktor Patrzykąt skierował piłkę do własnej bramki. Chwilę później mogło być 2:0, lecz tym razem po strzale głową Dziubińskiego piłkę złapał Adrian Lis.

Warta do końca spotkania starała się odmienić losy meczu. Poznaniacy mieli dobrą okazję po strzale głową Krystiana Sanockiego, ale świetnie obronił Mikołaj Brylewski. Blisko doprowadzenia do remisu byli także w ostatnich sekundach meczu. Poznaniacy mogli też jednak stracić drugiego gola po jednej z groźnych kontr Stali, ale ostatecznie niedzielne spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0. Dzięki wygranej Stal Stalowa Wola poprawiła swoją sytuację w drugoligowej tabeli i zajmuje w niej ósme miejsce.

Stal Stalowa Wola - Warta Poznań 1:0 (0:0)
1:0 - Wiktor Patrzykąt (sam.) 70'

Stal Stalowa Wola: Brylewski - Janiszewski (59' Korczyński), Zalepa, Jarosz, Sobotka, Trubeha, Bukowiec, Stelmach (73' Wasiluk), Stąporski, Hirskyj (46' Dziubiński), Gębalski.

Warta Poznań: Lis - Patrzykąt, Dejewski, Kieliba, Jasiński, Grobelny (30' Szynka), Laskowski, Biegański (62' Sanocki), Cierpka, Fiedosewicz, Antkowiak (67' Przybyła).

Żółte kartki: Adrian Laskowski, Adrian Szynka (Warta) oraz Andrzej Trubeha (Stal).

Sędzia: Rafał Rokosz (Siemianowice).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stal Stalowa Wola będzie w tym sezonie liczyć się w walce o awans?