II liga: Stal Stalowa Wola uciekała, Olimpia Elbląg dogoniła

Olimpia Elbląg zremisowała 2:2 ze Stalą Stalowa Wola na zakończenie weekendu w II lidze. Oba kluby pozostały w środku tabeli.

Piłka nożna / Piłka nożna
Stal Stalowa Wola wyszła dwa razy na prowadzenie. Mecz rozpoczął się w wymarzony sposób dla zespołu z Podkarpacia, który zdobył gola w 9. minucie dzięki strzałowi Bartosza Sobotki. Na koniec pierwszej połowy wynik na 2:1 zmienił Sebastian Zalepa. To pierwsze trafienie stopera dla Stali Stalowa Wola. Zalepa po rozpoczęciu sezonu trafił pod skrzydła trenera Janusza Białka po odejściu ze Stali Mielec.

Olimpia Elbląg potrafiła dwukrotnie zareagować i wyrównać. Piotr Kurbiel przełamał swój impas strzelecki, który trwał od początku sezonu, a w 85. minucie wynik na 2:2 ustalił Damian Szuprytowski. W ulewnym deszczu ani elblążanie, ani Stalówka nie zdobyli zwycięskiego gola. Najbliżej szczęścia w końcówce był Mateusz Szmydt, którego uderzenie zatrzymał Mikołaj Brylewski.

Jeden punkt pozwolił obu klubom pozostać w środku tabeli, jednak ich strata do miejsc premiowanych awansem rośnie, a przewaga nad strefą spadkową jest niewielka. Przed nimi mecz z wysoko notowanym przeciwnikiem. Olimpia zagra na stadionie GKS-u 1962 Jastrzębie, a Stal podejmie Wartę Poznań.

Mecz w Elblągu zakończył weekend w II lidze, ale nie 7. kolejkę. Pojedynek Rozwoju Katowice z Legionovią Legionowo został przełożony na 20 września.

Olimpia Elbląg - Stal Stalowa Wola 2:2 (1:2)
0:1 - Bartosz Sobotka 9'
1:1 - Piotr Kurbiel 27'
1:2 - Sebastian Zalepa 45'
2:2 - Damian Szuprytowski 85'

Olimpia: Wojciech Daniel - Michał Kiełtyka, Kamil Wenger, Tomasz Lewandowski, Filip Kop-Ostrowski - Maciej Rozumowski, Michał Ressel (76' Bartosz Danowski) - Jakub Bojas, Radosław Stępień (58' Damian Szuprytowski), Rafał Lisiecki (69' Mateusz Szmydt) - Piotr Kurbiel (67' Anton Kołosow).

Stal: Dorian Frątczak (25' Mikołaj Brylewski) - Grzegorz Janiszewski, Szymon Jarosz (63' Adam Waszkiewicz), Sebastian Zalepa, Bartosz Sobotka - Przemysław Stelmach, Mateusz Bukowiec - Mateusz Stąporski, Stepan Hirskyj, Andrzej Trubeha - Adrian Gębalski (74' Sebastian Łętocha)

Żółta kartka: Stępień (Olimpia)

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów Wielkopolski)

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Która drużyna zakończy następny sezon wyżej w tabeli II ligi?