El. LM: Olympiakos Pireus w grupie, Vadis Odjidja-Ofoe w centrum wydarzeń

Olympiakos Pireus wygrał 1:0 rewanż z HNK Rijeka w IV rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i przypieczętował awans do fazy grupowej. Vadis Odjidja-Ofoe miał ponownie udział przy golu zespołu Besnika Hasiego.

Vadis Odjidja-Ofoe (z lewej) i Marko Vesović (z prawej) PAP/EPA / PAP/EPA/IGOR KUPLJENIK / Vadis Odjidja-Ofoe (z lewej) i Marko Vesović (z prawej)
Vadis Odjidja-Ofoe strzelił gola na 2:1 w pierwszym spotkaniu z HNK Rijeka. Trafienie byłego Legionisty odwróciło układ sił w dwumeczu. To Chorwaci, a nie Olympiakos Pireus musieli zaatakować w rewanżu. We wtorek Vadisa ponownie nie zabrakło w jedenastce Besnika Hasiego.

Po kilkunastu minutach Hasi zaczął się denerwować i wyganiać swoich podopiecznych spod własnego pola karnego. Stefanos Kapino obronił w pierwszym kwadransie strzał z rzutu wolnego, a ponadto w 13. minucie ratował go na linii obrońca po uderzeniu Mario Gavranovicia. Jeszcze w 21. minucie Alexander Gorgon nie trafił szczupakiem w bramkę z czystej pozycji.

Olympiakos wymierzył karę za nieskuteczność. W 25. minucie Marko Marin wykorzystał sytuację sam na sam i wyprowadził klub z Grecji na prowadzenie. Asystował w tej akcji Vadis Odjidja-Ofoe. Po trafieniu na 1:0 w rewanżu i 3:1 w dwumeczu na trybunach zrobiło się ciszej, a piłkarze HNK przestali stwarzać sytuacje podbramkowe.

Olympiakos potwierdzał, że potrafi rozgrywać mecze na wyjeździe, co pokazał w poprzedniej rundzie, kiedy wygrał na stadionie Partizana Belgrad. Na dodatek miał szczęście, że Chorwaci razili nieskutecznością. Hasi obserwował wydarzenia z coraz mniejszym zdenerwowaniem. Jego podopieczni utrzymali korzystny wynik.

W poprzednim sezonie Hiszpanie stracili drużynę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Villarreal CF nie poradził sobie w IV rundzie z AS Monaco. Sevilla FC uczyła się na błędach ligowego znajomego i zwyciężyła na wyjeździe 2:1 z Istanbul Basaksehir. Mimo to w rewanżu było ciekawie. W 18. minucie Eljero Elia wyprzedził obrońców z Sewilli i wepchnął piłkę z bliska do bramki. Od tego momentu drużyna znad Bosforu potrzebowała tylko gola do awansu.

Dopiero w 53. minucie Sevilla FC ostudziła zapał przyjezdnych golem na 1:1 w rewanżu. Była to bramka podobna do tej Istanbul Basaksehir. Tym razem w roli egzekutora wystąpił Sergio Escudero. Rewanż zakończył się remisem 2:2, który premiował awansem zespół z Andaluzji. Doprowadzili do niego Wissam Ben Yedder i Edin Visca.

NK Maribor potrzebował tylko 16 minut, żeby odrobić stratę z pierwszego meczu z Hapoelem Beer Szewa. Do zbyt krótko wybitej piłki dopadł Mitja Viler i huknął prosto do siatki. NK Maribor zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów po raz trzeci w historii. Dotychczas wygrał w niej tylko jeden mecz, więc ma pole do poprawy. Kapitanem pokonanego Hapoelu był Maor Melikson.