Robert Lewandowski szybko rozpoczął strzelanie. Gol Polaka w meczu o Superpuchar

Robert Lewandowski potrzebował jedynie osiemnastu minut, żeby strzelić swoją pierwszą bramkę w oficjalnym meczu Bayernu Monachium w sezonie 2017/2018. Polski napastnik trafił do siatki w spotkaniu o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund.

Grzegorz Wojnarowski
Robert Lewandowski PAP/EPA / PAP/EPA/SASCHA STEINBACH / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Wynik meczu na Signal Iduna Park w Dortmundzie otworzył w 12. minucie Christian Pulisić. Gospodarze krótko cieszyli się z prowadzenia - na to trafienie odpowiedział Lewandowski, który wykorzystał świetne podanie Joshuy Kimmich i z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

Sędzia Felix Zwayer miał wątpliwości, czy Kimmich w momencie rozpoczynającego akcję podania Sebastiana Rudego nie był na pozycji spalonej, zatem skorzystał jeszcze z systemu VAR. Po szybkiej wideoweryfikacji gol został uznany.

Wynik 1:1 utrzymał się do przerwy. W drugiej połowie Borussia po raz drugi wyszła na prowadzenie po trafieniu Pierre'a-Emericka Aubameyanga, ale tuż przed końcem po olbrzymim zamieszaniu w polu karnym BVB piłkę do własnej bramki skierował Łukasz Piszczek.

W serii rzutów karnych nie pomylił się Lewandowski, mylili się natomiast Kimmich po stronie Bayernu oraz Sebastian Rode i Marc Bartra po stronie Borussii. Monachijczycy wygrali konkurs "jedenastek" 5:4 i to oni zgarnęli pierwsze trofeum w sezonie.

Czy Robert Lewandowski w sezonie 2017/2018 zostanie królem strzelców Bundesligi?