Anglia: doskonały początek sezonu w wykonaniu Pawła Wszołka

Bardzo dobrze nowy sezon rozpoczął Paweł Wszołek. Polak zanotował asystę i wywalczył rzut karny w meczu Queens Park Rangers - Reading (2:0) w 1. kolejce The Championship.

Bartosz Zimkowski
Paweł Wszołek Getty Images / Harry Murphy / Na zdjęciu: Paweł Wszołek

Paweł Wszołek tradycyjnie pojawił się na skrzydle Queens Park Rangers i już 22. minucie dał radość blisko 15-tysięcznej publice na Loftus Road. Po jego dośrodkowaniu gola głową zdobył Conor Washington.

W drugiej odsłonie Wszołek został sfaulowany w polu karnym rywali. Tiago Ilori otrzymał za to zagranie czerwoną kartkę, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Washington.

Londyńczycy wygrali ostatecznie 2:0, a Paweł Wszołek rozegrał pełne 90 minut. Z kolei całe spotkanie na ławce QPR spędził Ariel Borysiuk.

Miejsce w składzie Birmingham City stracił Tomasz Kuszczak, a Bartosz Białkowski zachował czyste konto w spotkaniu właśnie z Blues. Jego Ipswich Town ograło rywali 1:0.

Nawet na ławce zabrakło natomiast Michała Żyro. Wolverhampton Wanderers pokonało Middlesbrough 1:0.

Czy Wszołek powinien dostać powołanie na mecz z Danią?