El. LE: FC Midtjylland na drodze Arki Gdynia. 10 goli w dwumeczu Duńczyków

FC Midtjylland będzie przeciwnikiem Arki Gdynia w III rundzie eliminacji Ligi Europy. Klub z Danii wygrał 3:1 rewanż z Ferencvarosi TC, a w dwumeczu zwyciężył 7:3.

Rywalizacja rozpoczęła się tydzień temu na Węgrzech. Pierwszy mecz był emocjonujący. Ferencvarosi TC prowadził 2:0, ale narobił sobie problemu czerwoną kartką. W osłabieniu nie upilnował Jakoba Poulsena, który strzelił hat-tricka, a wynik na 4:2 dla FC Midtjylland ustalił Paul Onuachu.

W rewanżu Duńczykom pozostało przypilnować przewagi, mimo to atakowali i zdecydowanie więcej działo się w polu karnym Ferencvarosi TC. Po wrzutce Poulsena z rzutu wolnego główkował Tim Sparv i przyjezdnych uratowała robinsonada Denesa Dibusza. W 26. minucie Onuachu nie trafił z metra do pustej bramki.

Drużyna Gergo Lovrencsicsa mogła tylko pomarzyć o takich sytuacjach podbramkowych. Przez 30 minut nie oddała celnego strzału, więc nic nie zapowiadało przełomu.

Na dodatek w 34. minucie drużyna z Herning wyszła na prowadzenie 1:0 po szybkim ataku i strzale Gustava Wikheima. Pół godziny później poziom emocji zwiększył bramkarz Jesper Hansen, który przepuścił banalne uderzenie Rui Pedro na 1:1 po wrzutce z rzutu wolnego. Ostatnie słowa należały jednak do gospodarzy. Rasmus Nissen i Alexander Sorloth ustalili wynik rewanżu na 3:1, a dwumeczu na 7:3.

W czterech spotkaniach FC Midtjylland w Lidze Europy padły 22 gole.

W obecnej dekadzie ekipa z Danii była raz w fazie grupowej Ligi Europy. W 2015 roku rywalizowała w niej z SSC Napoli, Club Brugge i Legią Warszawa. Na własnym stadionie wygrała ze stołecznym klubem 1:0, a w Warszawie została pokonana 0:1. Były to dotychczas jedyne kontakty Wilków z polskim zespołem.