Sparingowo: Widzew Łódź pokonał Ruch Chorzów

W sparingowym meczu w Nieborowie I-ligowy Ruch przegrał 0:2 z III-ligowym Widzewem Łódź. To druga porażka chorzowian w czwartym spotkaniu kontrolnym.

Michał Piegza
piłkarze Ruchu Chorzów PAP / Piotr Polak / Na zdjęciu: piłkarze Ruchu Chorzów
Pojedynek Widzewa z Ruchem rozpoczął się z opóźnieniem. Chorzowianie jadąc na mecz utknęli w korku.

W pojedynku dużo lepiej prezentował się III-ligowiec, który w 28. minucie objął prowadzenie. Niebiescy mogli zdobyć gola przed przerwą, ale w krótkim czasie Miłosz Przybecki nie wykorzystał dwóch klarownych okazji.

Po godzinie gry trener Krzysztof Warzycha zmienił dziesięciu zawodników. To jednak Widzew zadał kolejny cios. W końcówce meczu z zamieszaniu podbramkowym najwięcej przytomności zachował Damian Kostkowski.

Kolejny mecz kontrolny Ruch ma rozegrać w sobotę. Rywalem chorzowian będzie MFK Karvina.

Widzew Łódź - Ruch Chorzów 2:0 (1:0)
1:0 - Miller 28'
2:0 - Kostkowski 88'

Skład Ruchu Chorzów: Hrdlicka (46' Paszek) - Komarnicki (61' Małkowski), Czajkowski (61' Michał Rutkowski), Trojak (61' Zawal), Pazio (61' Hołownia), P. Starzyński (61' Lewandowski), Przybecki (61' Mello), Walski (61' Siedlik), Nowak (61' Sikora), Słoma (61' Posinković), Arak (61' Balicki).