Lech Poznań mistrzem Polski juniorów młodszych

W rewanżowym meczu finałowym mistrzostw Polski juniorów młodszych Lech Poznań przegrał na stadionie we Wronkach z Ruchem Chorzów 0:1, ale dzięki zwycięstwu 3:2 na wyjeździe wywalczył tytuł.

Szymon Mierzyński
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski
Po niedzielnym triumfie na Górnym Śląsku (po bramkach Jakuba Karbownika, Eryka Kryga i Jakuba Kamińskiego; dla Niebieskich dwukrotnie trafił Dawid Wach), podopieczni Bartosza Bochińskiego byli w bardzo korzystnym położeniu, ale w pierwszej połowie drugiej potyczki sami narobili sobie kłopotów.

W 20. minucie chorzowianie zdobyli gola po tym jak koszmarny błąd popełnił Bartosz Przybysz. Bramkarz Kolejorza nie utrzymał piłki w rękach i z prezentu natychmiast skorzystał Dawid Wach, trafiając do siatki z najbliższej odległości.

Zawodnicy Ruchu uwierzyli w siebie, ruszyli do śmiałych ataków, a gospodarze najedli się sporo strachu i jeszcze przed przerwą ratował ich słupek.

Dopiero w drugiej połowie lechici poukładali grę i nieco spokojniej pilnowali wciąż korzystnego dla siebie rezultatu. Niebiescy nie zdołali zdobyć drugiej bramki i ostatecznie mistrzostwo Polski może świętować Kolejorz. To dla niego czwarty z rzędu triumf w rywalizacji juniorów młodszych.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 0:1 (0:1)
0:1 - Dawid Wach 20'
pierwszy mecz: 3:2, mistrzostwo: Lech Poznań