Dantejskie sceny w Ekwadorze. Kibic trafił zawodnika kamieniem w głowę!

Do niewiarygodnych wydarzeń doszło przed meczem Copa Sudamericana między ekwadorskim Deportivo Cuenca a boliwijskim Oriente Petrolero. Podczas prezentacji jeden z kibiców rzucił kamieniem w zawodnika z Boliwii i rozciął mu głowę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
YouTube
Spotkanie Deportivo z Oriente było rewanżowym meczem 1/32 finału rozgrywek. Dwa miesiące wcześniej obie ekipy spotkały się w Boliwii. Wtedy padł remis 1:1. Losy awansu miały więc rozstrzygnąć się w czwartkowym pojedynku.

Niewiele brakowało, a do meczu w ogóle by nie doszło. Podczas prezentacji prawy obrońca Oriente Oscar Ribera został trafiony kamieniem rzuconym przez jednego z kibiców Deportivo. Na jego głowie natychmiast pojawiła się krew.

Wideo ze zdarzenia można obejrzeć na facebookowym profilu Goal.com.

Boliwijczyk był przez kilka minut opatrywany przez klubowych lekarzy. W tym czasie pozostali zawodnicy Oriente domagali się odwołania spotkania i walkowera. Sędziowie nie zgodzili się jednak na to.

Mecz rozpoczął się ostatecznie z kilkunastominutowym opóźnieniem, a Ribera mimo szwów rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie. Został zmieniony dopiero w 62. minucie.

Oriente awansowało do 1/16 finału. W regulaminowym czasie po raz drugi padł remis 1:1, a w rzutach karnych boliwijski klub wygrał 8:7.

Czy mecz w Ekwadorze powinien zostać odwołany?