II liga: Raków Częstochowa uczcił awans czterema golami

Dzień po awansie do Nice I ligi piłkarze Rakowa Częstochowa zwyciężyli 4:1 z Polonią Bytom. Wicelider jest w tabeli punkt za Odrą Opole, z którą zagra w następnej kolejce.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Mecz w Bytomiu był pojedynkiem klubów, które poznały swoją najbliższą przyszłość. Raków Częstochowa awansował do Nice I ligi w sobotę dzięki bramce Gryfa Wejherowo na 3:3 w doliczonym czasie spotkania z Radomiakiem Radom. Polonia Bytom spadła natomiast ze szczebla centralnego.

Wynik i obraz meczu odzwierciedlały sytuację w tabeli. Raków zagrał bez presji, która pętała mu nogi w poprzednich kolejkach. Już w 10. minucie zrobił to, czego nie potrafił w meczach z Kotwicą Kołobrzeg i Stalą Stalowa Wola, czyli zdobył gola. Piotr Malinowski dobił piłkę do siatki po interwencji Marcina Michalaka.

Przed przerwą padły jeszcze dwa gole. Przemysław Mizgała podwoił przewagę Rakowa po dwójkowej akcji z Malinowskim. Nadzieję Polonii na zapunktowanie wskrzesił Michał Chrabąszcz uderzeniem na 1:2 w 22. minucie.

Częstochowianie byli przez pewien czas jakby zaskoczeni ripostą spadkowicza. Dwubramkowe prowadzenie odzyskali dopiero w 68. minucie dzięki strzałowi Petera Mazana z linii pola karnego. Mecz podsumował czwartym golem dla gości Jakub Łabojko.

W przedostatniej kolejce Raków zagra z Odrą Opole o pierwsze miejsce na koniec sezonu. Oba kluby mają już zagwarantowany awans.

Z sąsiadem w tabeli zmierzy się również Polonia Warszawa. Dzięki zwycięstwu 2:1 z Olimpią Zambrów stołeczna drużyna przesunęła się na 15. miejsce i ma punkt przewagi nad swoim najbliższym przeciwnikiem Kotwicą Kołobrzeg.

Polonia Bytom - Raków Częstochowa 1:4 (1:2)
0:1 - Piotr Malinowski 10'
0:2 - Przemysław Mizgała 17'
1:2 - Michał Chrabąszcz 22'
1:3 - Peter Mazan 68'
1:4 - Jakub Łabojko 83'

Polonia: Marcin Michalak - Daniel Barbus, Michał Szal, Peter Janosik, Jakub Żmuda - Marcin Lachowski, Jakub Kuzdra - Sławomir Musiolik (78' Adam Varadi), Michał Chrabąszcz, Kamil Włodyka (82' Dawid Skrzypiński) - Krzysztof Zaremba.

Raków: Mateusz Lis - Lukas Duriska, Tomas Petrasek, Łukasz Góra - Przemysław Oziębała, Jakub Łabojko, Rafał Figiel, Peter Mazan (86' Adam Mesjasz), Przemysław Mizgała (71' Tomasz Wróbel), Piotr Malinowski (90' Łukasz Siedlik) - Tomasz Płonka (89' Filip Kowalczyk).

Żółte kartki: Zaremba, Lachowski (Polonia).

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole).

Polonia Warszawa - Olimpia Zambrów 2:1 (1:0)
1:0 - Grzegorz Wojdyga 19'
2:0 - Daniel Gołębiewski (k.) 59'
2:1 - Michał Kuczałek 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa będzie wiodącą siłą w Nice I lidze?