Premier League: skandaliczna bramka ręką nie zagroziła Arsenalowi

Arsenal nie miał żadnych problemów z wygraniem ze Stoke City i rozbił rywali 4:1. Jednak sporo po tym spotkaniu będzie mówiło się o golu ręką Petera Croucha.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / EPA/RUI VIEIRA
Pierwsza połowa to absolutna dominacja Arsenalu. Goście długo utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali Stoke City na wyjście z własnej połowy.

Bliski zdobycia bramki był Nacho Monreal, gdy po dośrodkowaniu Hectora Bellerina z prawego skrzydła zamykający akcję Hiszpan trafił z kilku metrów w słupek.

Gol wpadł w 42. minucie. Wówczas ponownie Bellerin wrzucił futbolówkę w pole karne. Tym razem płasko i na trzeci metr, gdzie Olivier Giroud tylko dołożył nogę.

Londyńczycy drugi cios wyprowadzili 10 minut po zmianie stron. Alexis Sanchez idealnie zagrał do wbiegającego w pole karne Mesuta Oezila, który z sześciu metrów uderzył nad bramkarzem.

Gospodarze wrócili do gry, jednak bramka Petera Croucha była skandaliczna. Po dośrodkowaniu Arnautovicia, rosły Anglik celowo wbił piłkę ręką do siatki Kanonierów. Sędziowie nie dostrzegli tego i zaliczyli bramkę.

To rozzłościło Arsenal. Utykający od kilku minut i proszący o zmianę Alexis Sanchez jeszcze raz zerwał się do sprintu i jego płaski strzał znalazł drogę do bramki. Aaron Ramsey, który chwilę później zmienił Chilijczyka, zanotował asystę, ponieważ w 80. minucie to on zagrał przed bramkę, gdzie Giroud wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

Arsenal zaimponował i wygrał 4:1, a bramka Croucha jeszcze raz udowodniła, że powtórki wideo powinny zostać wprowadzone jak najszybciej.

Stoke City - Arsenal FC 1:4 (0:1)
0:1 - Oliver Giroud 42'
0:2 - Mesut Oezil 55'
1:2 - Peter Crouch 67'
1:3 - Alexis Sanchez 76'
1:4 - Olivier Giroud 80'

Stoke: Butland - Johnson, Shawcross, Martins Indi, Pieters - Cameron, Whelan - Shaqiri, Allen (60' Crouch), Arnautović (82' Sobhi) - Diouf (61' Berahino).

Arsenal: Cech - Holding, Mustafi, Koscielny - Bellerin, Coquelin, Xhaka, Monreal - Alexis Sanchez (77' Ramsey), Giroud (84' Walcott), Oezil (83' Welbeck).

Żółte kartki: Crouch (Stoke) oraz Mustafi, Holding (Arsenal).