Serie A: nieudane roszady trenera Lazio Rzym. AC Milan uratował remis

Nie opłaciły się zmiany w składzie trenerowi Lazio Rzym. Drużyna Simone Inzaghiego przegrała 2:3 z ACF Fiorentina w 36. kolejce Serie A. AC Milan nie wygrał już od pięciu meczów, ale uratował remis 1:1 z Atalantą Bergamo.

Getty Images / Dino Panato
Trener Lazio Rzym nie wstawił do jedenastki Lucasa Biglii, Felipe Andersona czy Ciro Immobile. Jego drużyna zagra w środę w finale Pucharu Włoch z Juventusem, dlatego podstawowi piłkarze Simone Inzaghiego kumulowali energię przed "meczem sezonu".

Największą nadzieją w ofensywie Lazio był Balde Diao Keita. Senegalczyk wyprowadził rzymian na prowadzenie w 56. minucie w sytuacji sam na sam po podaniu z głębi pola. Wydawało się, że Biancocelesti mają mecz pod kontrolą, tymczasem między 68. a 77. minutą stracili trzy gole, które przesądziły o porażce z ACF Fiorentina.

Lazio miało pecha. Nikola Kalinić strzelił gola, będąc na minimalnym spalonym, a Cristiano Lombardi trafił do własnej bramki po tym, jak piłka mocno uderzyła w słupek. Bramka Alessandro Murgii na 3:2 było już wyłącznie na otarcie łez finalisty Pucharu Włoch. W środę nie może sobie pozwolić na taki przestój jaki przydarzył się we Florencji.

W tabeli przewaga rzymian nad Atalantą Bergamo stopniała do czterech punktów. Rewelacja sezonu zmierzyła się z AC Milan. Na prowadzenie wyszła w 45. minucie. Lepiej mógł zachować się Gianluigi Donnarumma, który zbił płaskie wstrzelenie pod nogi Andrei Contiego. Ten znalazł się w odpowiednim miejscu oraz czasie i strzelił gościom gola do szatni.

Po powrocie z szatni na Rossonerich spoczywał ciężar atakowania. Trener Vincenzo Montella zdecydował się wprowadzić napastnika Carlosa Baccę za pomocnika Juraja Kuckę. W przodzie Kolumbijczyk dołączył do Gianluci Lapaduli. Atalanta nie próżnowała i w 65. minucie Donnarumma uratował Milan przed stratą gola po strzale Francka Kessiego.

Dopiero 87. minucie Gerard Deulofeu doprowadził do remisu 1:1. Po solowym ataku strzelił po nodze przeciwnika do bramki, a Etrita Berishę zmylił rykoszet. Zremisowane spotkanie w Bergamo było piątym z rzędu AC Milan bez zwycięstwa. Coraz bardziej wątpliwe, że zostanie do końca sezonu na miejscu premiowanym grą w eliminacjach Ligi Europy.