MLS: Nemanja Nikolić podbija Stany! Kolejny gol byłej gwiazdy Legii Warszawa

Nemanja Nikolić czuje się w Stanach Zjednoczonych równie dobrze jak na Węgrzech i w Polsce. W sobotnim meczu z LA Galaxy (2:2) były napastnik Legii Warszawa strzelił swojego szóstego gola w sezonie 2017.

Maciej Kmita
Nemanja Nikolić w barwach Legii PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Nemanja Nikolić w barwach Legii

W 16. minucie spotkania Nemanja Nikolić zamienił na bramkę prostopadłe podanie Davida Accama. Węgier uniknął spalonego i z zimną krwią pokonał Briana Rowe'a.

To już szósty gol Nikolicia w ledwie dziewiątym występie w barwach Chicago Fire. Węgier ma aż 46-proc. wkład w zdobycz bramkową swojego zespołu.

30-latek jest jednym z najlepszych strzelców Major League Soccer na starcie sezonu 2017. Skuteczniejsi od niego są jedynie Erick Torres z Houston Dynamo i Charles Sapong z Philadelphia Union.

Nikolić w Stanach Zjednoczonych tylko potwierdza, że jest wysokiej klasy snajperem. Dla Legii, z którą był związany od 2015 do grudnia 2016 roku strzelił aż 55 goli w 86 występach. W samej ekstraklasie zdobył 40 bramek, w półtora roku stając się trzecim najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii polskiej ligi.

Legia zarobiła na sprzedaży Nikolicia ok. 3 mln euro, a sama sprowadziła go z Videotonu na zasadzie wolnego transferu. Finansowy skok zrobił też sam Węgier, który zarabia w Chicago 1,9 mln dolarów rocznie, podczas gdy w Warszawie za sezon inkasował 450 tys. euro.

Los Angeles Galaxy - Chicago Fire 2:2 (0:2)
0:1 - Accam (k.) 13'
0:2 - Nikolić 16'
1:2 - Steres 56'
2:2 - dos Santos 65'

Czy Nemanja Nikolić zostanie królem strzelców MLS?