II liga: Raków Częstochowa mistrzem finiszu. Udany debiut Janusza Białka

Raków Częstochowa strzelił w 95. minucie gola na 1:0 w meczu z Błękitnymi Stargard. Stal Stalowa Wola zagrała pierwszy raz pod wodzą Janusza Białka i od razu zwyciężyła z Gryfem Wejherowo.

Piłkarze Rakowa Częstochowa / Na zdjęciu: Piłkarze Rakowa Częstochowa
Autorem zwycięskiego gola dla Rakowa Częstochowa był zmiennik Filip Kowalczyk. Trener Marek Papszun miał nosa, wpuszczając młodego piłkarza na boisko w 63. minucie. Błękitnych Stargard zawiódł na koniec ten, który przez prawie całe spotkanie imponował interwencjami. Przemysław Wróbel, kiedyś bramkarz Rakowa, a dziś Błękitnych wybiegł nerwowo oraz nieodpowiedzialnie na przedpole i odsłonił Kowalczykowi całą bramkę.

Raków wyrwał przeciwnikowi punkty w doliczonym czasie po raz drugi w tym miesiącu. Dwa tygodnie temu doprowadził w cudownych okolicznościach do wyniku 2:1 z Puszczą Niepołomice. Drużyna Papszuna to jedyna ze ścisłej czołówki, która wygrała mecz w 28. kolejce i jest blisko awansu. Do lidera Odry Opole traci punkt.

Również mecz najlepszego zespołu w tabeli z Puszczą Niepołomice rozstrzygnął się w końcówce. Odra wyszła na prowadzenie w 86. minucie dzięki strzałowi Łukasza Staronia, ale zdążyła stracić przewagę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Sebastiana Jarzębaka. Puszcza uratowała remis 1:1 z opolanami po raz drugi w sezonie. W rundzie jesiennej bohaterem finiszu był Piotr Stawarczyk, a w rewanżu Michał Czarny.

Zderzenie Olimpii Elbląg z Siarką Tarnobrzeg było gwarancją goli. Zanosiło się jednak na kanonadę z obu stron, tymczasem gospodarze rozbili podopieczni Włodzimierza Gąsiora 3:0. Postrzelali również piłkarze PGE GKS-u Bełchatów i Legionovii Legionowo. Brunatni zagwarantowali sobie zwycięstwo 3:2 w 89. minucie. Najskuteczniejszym piłkarzem dnia Dawid Flaszka, autor dwóch goli dla bełchatowian.

Z ligą żegnają się powoli Polonia Bytom i Kotwica Kołobrzeg. Zwyciężyły bowiem wszystkie drużyny na dole tabeli poza wspomnianymi. Udał się debiut Januszowi Białkowi w roli trenera Stali Stalowa Wola. Ekipa z Podkarpacia wygrała pierwszy od 20 listopada 1:0 z Gryfem Wejherowo. Autorem gola na wagę przełamania Adrian Gębalski w 93. minucie. Był to jeden z czterech meczów, które rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie.

28. kolejka II ligi:

Olimpia Elbląg - Siarka Tarnobrzeg 3:0 (1:0)
1:0 - Jakub Bojas (k.) 45'
2:0 - Anton Kołosow 65'
3:0 - Rafał Lisiecki 66'

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)
1:0 - Adrian Gębalski 90'

PGE GKS Bełchatów - Legionovia Legionowo 3:2 (0:1)
0:1 - Krystian Wójcik (k.) 43'
1:1 - Dawid Flaszka 47'
1:2 - Krystian Wójcik 52'
2:2 - Marcin Grolik 87'
3:2 - Dawid Flaszka 89'

Kotwica Kołobrzeg - Olimpia Zambrów 1:2 (0:1)
0:1 - Fabian Piasecki (k.) 10'
1:1 - Arkadiusz Lewiński 68'
1:2 - Karol Zieliński 78'

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 1:1 (0:0)
1:0 - Łukasz Staroń 86'
1:1 - Michał Czarny 90'

Warta Poznań - ROW 1964 Rybnik 0:1 (0:1)
0:1 - Paweł Jaroszewski 11'

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard 1:0 (0:0)
1:0 - Filip Kowalczyk 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Raków Częstochowa zakończy sezon na szczycie tabeli?