Zinedine Zidane igra z ogniem. Real Madryt znów zagra bez gwiazd

Po porażce w El Clasico (2:3) Real Madryt nie może sobie pozwolić na kolejną stratę punktów, a mimo to w środowym meczu 34. kolejki La Liga z Deportivo La Coruna Zinedine Zidane da odpocząć m.in. Cristiano Ronaldo.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/JUANJO MARTIN
Przed niedzielnym spotkaniem z Barceloną Real był liderem La Liga i miał trzy punkty przewagi nad Dumą Katalonii. Zwycięstwo drużyny Luisa Enrique na Santiago Bernabeu spowodowało, że Barca zrównała się punktami z Królewskimi i zepchnęła ich z pierwszej lokaty dzięki temu, że jest lepsza w meczach bezpośrednich (1:1, 3:2).

Pierwszą okazję do rehabilitacji za porażkę z Barceloną i wrócenia na szczyt tabeli Real będzie miał w środę, ale w spotkaniu z Deportivo stołeczna ekipa zagra mocno osłabiona. Z powodu kontuzji na El Riazor nie zagrają Pepe i Gareth Bale, a za czerwoną kartkę pauzować musi Sergio Ramos. Do tego Zinedine Zidane postanowił, że przeciwko Deportivo nie zagrają też Toni Kroos i Cristiano Ronaldo.

Francuski szkoleniowiec igra z ogniem. Gdy przed rewanżowym meczem 1/4 finału Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium (4:2) dał odpocząć swoim najważniejszym zawodnikom i w spotkaniu ligowym ze Sportingiem Gijon (3:2) postawił na graczy drugiego planu, Real ledwo urwał się ze stryczka. Królewscy dwukrotnie przegrywali, a zwycięską bramkę na 3:2 zdobyli dopiero w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

Po blisko miesięcznej przerwie spowodowaną kontuzją ścięgna Achillesa do dyspozycji trenera Zidane'a jest już za to Raphael Varane. Francuz ostatni mecz rozegrał 2 kwietnia.