Jedenastka 33. kolejki Premier League: Man Utd jak za dawnych lat, mocna reprezentacja Tottenhamu i Man City

To była kolejka, która należała do obu klubów z Manchesteru, a także Tottenhamu Hotspur. Czerwone Diabły mają największą reprezentację w najlepszej jedenastce według WP SportoweFakty.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA
Ekipa z Old Trafford zagrała jak za dawnych lat, gdy jeszcze prowadził ją Alex Ferguson. Efekt? Zwyciężyła 2:0, nie pozwalając Chelsea nawet na oddanie celnego strzału. W naszym zestawieniu wyróżniliśmy fantastycznie dysponowanego w defensywie Erica Bailly'ego, autora gola i asysty Andera Herrerę, a także Marcusa Rashforda, który zaimponował zimną krwią i już w 7. minucie otworzył wynik.

Bezdyskusyjnie zwyciężył też Tottenham, który rozbił u siebie AFC Bournemouth 4:0. Bramkę i jedno ostatnie podanie miał w tej potyczce Harry Kane, a strzelanie zaczął Moussa Dembele. Ta dwójka również trafiła do jedenastki.

Manchester City długo musiał naciskać Southampton, by wreszcie złamać jego defensywę, lecz zrobił to w 55. minucie i ostatecznie triumfował 3:0. Pierwszego, najważniejszego gola zdobył Vincent Kompany, a przy dwóch następnych asystował Kevin De Bruyne. Ich również nie mogło zabraknąć w zestawieniu.

Jedenastkę uzupełnili ponadto: Petr Cech (w starciu z Middlesbrough - przy stanie 1:1 - zaliczył kluczową interwencję przy strzale Daniela Ayali i Kanonierzy wygrali ostatecznie 2:1), Leighton Baines (asysta przy jednej z bramek dla Evertonu w wygranym 3:1 starciu z Burnley), a także Xherdan Shaqiri i Marko Arnautović. To ojcowie zwycięstwa Stoke nad Hull (3:1). Obaj zanotowali po jednym golu i asyście.