Cristian Zapata: Milan zasłużył na remis

AC Milan zremisował z Interem (2:2) w derbach Mediolanu. Cristian Zapata uważa, że remis jest dla Milanu zasłużonym wynikiem i potwierdza chęć gry w europejskich pucharach.

Karol Borawski
PAP/EPA / FLAVIO LO SCALZO
Do przerwy Inter prowadził dwoma golami. AC Milan odpowiedział w końcówce sobotniego spotkania. Najpierw w 83 minucie kontaktową bramkę zdobył Alessio Romagnoli, a następnie w siódmej minucie doliczonego czasu gry do wyrównania doprowadził Zapata.

Obrońcy Milanu z pomocą przyszła technologia goal-line, która potwierdziła, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową.

- Zrobiłem, co było w mojej mocy. Jestem szczęśliwy, że zdobyłem gola. To były trudne derby, oba zespoły zagrały dobrze i remis jest sprawiedliwym wynikiem - powiedział Zapata.

- Nie poddaliśmy się i byliśmy w stanie doprowadzić do remisu. Jesteśmy na właściwej drodze. Pokazaliśmy, że walczymy o europejskie puchary - dodał.

AC Milan zachował dwupunktową przewagę nad Interem, ma 58 punktów i zajmuje szóste miejsce w Serie A.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan awansuje do europejskich pucharów?